رئیس جمهوری که بدون محافظ با شلوارک و ماسک در صف ایستاد

رئیس‌جمهوری پرتغال
رئیس‌جمهوری پرتغال Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی در اسپانیا از رئیس جمهوری کشور همسایه خود به عنوان سیاستمداری یاد کرده اند که از «سیاره دیگری» به زمین آمده است.

آگهی

کاربران شبکه های اجتماعی در پرتغال به دنبال انتشار تصویری از مارسلو ربلو دو سوسا، رئیس جمهوری این کشور که وی را بدون محافظ با شلوارک در صف خرید یک فروشگاه نشان می دهد از «ساده زیستی» او تمجید کردند.

رئیس جمهوری ۷۱ ساله پرتغال در این عکس که در شهر کشکایش در غرب این کشور به ثبت رسیده اصول فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده است و ماسک به چهره دارد.

انتشار این عکس از رئیس جمهوری پرتغال بازتاب زیادی در میان کاربران شبکه های اجتماعی در اسپانیا، مکزیک، بلژیک و شیلی داشته است. این در حالی است که شهروندان پرتغال پیش از این نیز شاهد تصاویری از مارسلو ربلو دو سوسا بدون محافظ در میان مردم بوده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

برخی از کاربران شبکه های اجتماعی در اسپانیا از رئیس جمهوری کشور همسایه خود به عنوان سیاستمداری یاد کرده اند که از «سیاره دیگری» به زمین آمده است.

با این حال مخالفان سیاسی مارسلو ربلو دی سوسا بر این باور هستند که انتشار این عکس از رئیس جمهوری فعلی این کشور «حساب شده» بوده است. مارسلو ربلو دو سوسا احتمالا در انتخابات ریاست جمهوری ماه ژانویه (دی/بهمن) بار دیگر نامزد خواهد شد. او در میان شهروندان کشورش محبوبیت زیادی دارد. نتیجه یک نظرسنجی نشان می دهد که از هر سه پرتغالی دو نفر از عملکرد وی از زمان آغاز شیوع ویروس جدید کرونا راضی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدها پرتغالی در روز جهانی کارگر برغم قرنطینه در لیسبون گردهم آمدند

چرا پرتغال به اندازهٔ همسایه‌اش اسپانیا از شیوع کرونا آسیب ندیده است؟

پرتغال به مهاجران و پناهجویان تا پایان دوره شیوع کرونا حقوق شهروندی اعطاء کرد