رئیس جمهوری که بدون محافظ با شلوارک و ماسک در صف ایستاد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
رئیس‌جمهوری پرتغال
رئیس‌جمهوری پرتغال   -   کپی رایت  AP Photo

کاربران شبکه های اجتماعی در پرتغال به دنبال انتشار تصویری از مارسلو ربلو دو سوسا، رئیس جمهوری این کشور که وی را بدون محافظ با شلوارک در صف خرید یک فروشگاه نشان می دهد از «ساده زیستی» او تمجید کردند.

رئیس جمهوری ۷۱ ساله پرتغال در این عکس که در شهر کشکایش در غرب این کشور به ثبت رسیده اصول فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده است و ماسک به چهره دارد.

انتشار این عکس از رئیس جمهوری پرتغال بازتاب زیادی در میان کاربران شبکه های اجتماعی در اسپانیا، مکزیک، بلژیک و شیلی داشته است. این در حالی است که شهروندان پرتغال پیش از این نیز شاهد تصاویری از مارسلو ربلو دو سوسا بدون محافظ در میان مردم بوده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

برخی از کاربران شبکه های اجتماعی در اسپانیا از رئیس جمهوری کشور همسایه خود به عنوان سیاستمداری یاد کرده اند که از «سیاره دیگری» به زمین آمده است.

با این حال مخالفان سیاسی مارسلو ربلو دی سوسا بر این باور هستند که انتشار این عکس از رئیس جمهوری فعلی این کشور «حساب شده» بوده است. مارسلو ربلو دو سوسا احتمالا در انتخابات ریاست جمهوری ماه ژانویه (دی/بهمن) بار دیگر نامزد خواهد شد. او در میان شهروندان کشورش محبوبیت زیادی دارد. نتیجه یک نظرسنجی نشان می دهد که از هر سه پرتغالی دو نفر از عملکرد وی از زمان آغاز شیوع ویروس جدید کرونا راضی است.