Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کمیسر حقوق بشر سازمان ملل: معافیت‌های پزشکی ترامپ ضعیف است؛ تحریم‌های ایران لغو شوند

کمیسر حقوق بشر سازمان ملل: معافیت‌های پزشکی ترامپ ضعیف است؛ تحریم‌های ایران لغو شوند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

میشل باشله معافیت‌های پزشکی صادر شده از سوی دولت دونالد ترامپ را ضعیف و کم اثر خواند.

آگهی

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد خواستار رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا با هدف مقابله با کرونا شد.

میشل باشله کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در گفتگو با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ با اشاره به وضعیت ناشی از کرونا تاکید کرد در شرایط فعلی لازم است تحریم‌های وضع شده ایالات متحده علیه ایران و نزوئلا برداشته شوند تا جان انسان‌ها نجات داده شود.

خانم باشله همچنین هشدار داد پاسخ به بیماری کویید ۱۹ باید توسط «واقعیت‌های مبتنی بر علم» هدایت شود نه از مسیر اهداف سیاسی و اقتصادی. او در ادامه از حکومت هایی که به بهانه مهار بحران ویروس کرونا مخالفان خود را سرکوب می کنند بشدت انتقاد کرد. وی تصریح کرد برخی دولت ها با وضع قوانین و مقررات سختگیرانه از شرایط بهداشتی فعلی سوءاستفاده می کنند.

رئيس جمهوری پیشین شیلی که به مدت هشت سال در کشورش در قدرت بود همچنین گفت: «به عنوان کسی که قبلا رهبر یک کشور جهان بوده‌ام لزوم بازگشایی مجدد فعالیت‌های اقتصادی را درک می‌کنم اما در عین حال باید در نظر داشته باشیم که تمام اقدامات ما بر اساس حقایق علمی و تحقیقات پزشکی باشند. چرا که در غیر این صورت این ویروس ماندگار خواهد شد.»

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل همچنین از آمریکا خواست تحریم‌ها علیه ایران و ونزوئلا را لغو کند و تاکید کرد که وضعیت بهداشتی ایجاب می‌کند چنین تصمیماتی گرفته شود. او همچنین افزود معافیت‌های اعلام شده از سوی دولت ترامپ برای دسترسی به اقلام پزشکی و بشردوستانه «بسیار ضعیف و کم اثر» هستند. او همچنین در ادامه افزود: «تنها لغو یا تعلیق تحریم‌ها می‌تواند اثر واقعی داشته باشد.»

خانم باشله همچنین از وخیم‌تر شدن اوضاع لیبی شدیدا ابراز نگرانی کرد و خاطرنشان کرد طرف‌های درگیر در بحران این کشور درخواست برای آتش‌بس را نادیده گرفته‌اند و تلاش‌های سازمان ملل برای صلح تاکنون ناموفق بوده است.

او در پایان هشدار داد اگر آن‌طور که دولت جدید اسرائيل اعلام کرده در راستای الحاق کرانه باختری گام بردارد، این کار آنها، یک نقض غیر قابل قبول از قوانین بین‌المللی به شمار می‌رود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه حقوق بشر اروپا، فرانسه را به دلیل «نقض آزادی بیان» محکوم کرد

میشل باشله به عنوان کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل انتخاب شد

واکنش‌ها به نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری: بی‌رمق، حوصله‌بر و فاقد برنامه اقتصادی