ملخ‌ها نیمی از محصولات کشاورزان کراچی پاکستان را از بین بردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ملخ‌ها نیمی از محصولات کشاورزان کراچی پاکستان را از بین بردند
کپی رایت  کشاورزان در تلاشند ملخ‌ها را از بین ببرند - تصویر از ویدیو

کشاورزان منطقه بلوچستان پاکستان در تلاشند تا با استفاده از سموم دفع آفات با ملخ‌هایی مبارزه کنند که به گفته آنها ماحصل تلاش یک ساله آنها را از بین برده‌اند. حمله این ملخ‌ها در سه دهه اخیر بی‌سابقه بوده است.

ملخ‌ها به محصولات کشاورزی آسیب فراوانی وارد کردند که به طبع می‌تواند افزایش قیمت مواد غذایی را به دنبال داشته باشد.

حمله این ملخ‌ها در سه دهه اخیر بی‌سابقه بوده است.

بر اساس اعلام سازمان ملل، باران‌های شدید و طوفان‌ها موجب شده است تا تعداد ملخ‌ها در اوایل سال گذشته در عربستان سعودی به شکل «بی سابقه‌ای» افزایش یابد. این حشرات پیش از آنکه راه خود را از بیابان‌هایی در مرز جنوب غربی پاکستان با ایران به این کشور بگشایند در مزارع کشاورزی از شرق آفریقا تا هند جولان داده بودند.

اعلام وضعیت اضطراری در پاکستان

این بحران به حدی شدید است که دولت پاکستان هم در سراسر کشور وضعیت اضطراری اعلام کرده و هم از جوامع بین‌المللی درخواست کمک فوری کرده است.

شهباز اختر یکی از مسئولان حوزه کشاورزی در دهکده‌ای در مرکز استان پنجاب می‌گوید: «در تجربه کاری‌ام هرگز شاهد چنین هجومی نبودم.»

بررسی‌های محلی درباره برآیند خسارت‌ها ادامه دارد، در همین حال اتاق کشاورزی ایالت سند می‌گوید تقریبا نیمی از کل محصولات زراعی در نزدیکی شهر کراچی نابود شده است.

سند یکی از ایالت‌های پاکستان است. مرکز این ایالت شهر کراچی است که با بیش از سیزده میلیون نفر پرجمعیت‌ترین شهر پاکستان به شمار می‌آید.