Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

هجوم ملخ‌های صحرایی به مزارع کشاورزی در عربستان و یمن

ملخ صحرایی
ملخ صحرایی Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در گزارش روزنامه الرای همچنین آمده است که کویت نیز بواسطه ملخ‌هایی که منشا ورود آنها ایران عنوان شده در معرض تهدید جدی قرار گرفته است.

آگهی

بخش‌هایی از مزارع کشاورزی و مناطق روستایی در دو کشور عربستان سعودی و یمن آماج حمله میلیون‌ها ملخ صحرایی قرار گرفته است. این در حالیست که این آفت بزرگ کشاورزی سالهاست کشورهای شاخ آفریقا را با تهدیدهای جدی روبرو کرده است.

روزنامه کویتی الرای روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که چهار منطقه روستایی در ریاض، قصیم، حائل و یکی از استان‌های شرقی این کشور در معرض هجوم انبوهی از ملخ‌های صحرایی قرار گرفته‌اند.

ملخ‌های صحرایی با تغذیه از گیاهان و محصولات کشاورزی در کشتزارها و مزارع تهدیدی جدی و مهم برای امنیت غذایی به شمار می‌روند.

در گزارش روزنامه الرای همچنین آمده است که کویت نیز بواسطه ملخ‌هایی که منشا ورود آنها ایران عنوان شده در معرض تهدید جدی قرار گرفته است. اداره کل کشاورزی و شیلات کویت اعلام کرده است که برای حراست از زمین‌های کشاورزی که سهم مهمی در تامین ثروت گیاهی و امنیت غذایی این کشور دارد تدابیر ویژه‌ای را لحاظ کرده است.

یک مسئول کویتی نیز اعلام کرده است که مقامات این کشور با همتاهای عربستانی خود به صورت هماهنگ برای مقابله با هجوم ملخ‌های صحرایی تلاش می‌کنند. به گفته این مسئول کویتی جهت وزش باد به شکل تاثیر گذاری در جابجایی ملخ‌ها نقش دارد و تدابیری لازم برای ممانعت از ورود حجم انبوهی از ملخ‌های صحرایی به این کشور اتخاذ شده است.

دبیر اجرایی نهاد مقابله با ملخ‌های صحرایی در اداره کل کشاورزی و شیلات کویت نیز گفته است که میلیاردها ملخ صحرایی پیشتر وارد یمن و بخش‌های شرقی ایران و نیز پاکستان شده‌اند.

خبر هجوم ملخ‌ها به عربستان و یمن در حالی منتشر می‌شود که پیشتر انبوهی از این نوع حیوانات مضر برای بخش کشاورزی در پدیده‌ای نادر که نمونه مشابه آن طی هفتاد سال گذشته دیده نشده بود به کشت‌زارهای کنیا در آفریقا هجوم برده و بخش عمده‌ای از مزارع در این کشور را نابود کرده بودند.

اتیوپی، سومالی و اوگاندا نیز از جمله کشورهای آفریقایی هستند که پیش از این در معرض هجوم انبوهی از ملخ‌های صحرایی قرار گرفته بودند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ملخ‌ها نیمی از محصولات کشاورزان کراچی پاکستان را از بین بردند

ایران برای نابودی میلیون‌ها ملخی که از عربستان هجوم می‌آورند چه می‌کند؟

هجوم میلیونی ملخ‌ها از صحرای عربستان به جنوب ایران