Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دولت یونان قرنطینه کمپ‌های پناهجویان را تمدید کرد

دولت یونان قرنطینه کمپ‌های پناهجویان را تمدید کرد
Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از نیما قدکپور
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان‌های مدافع حقوق پناهجویان ضمن اعتراض به این تصمیم می‌گویند که دولت یونان با تمدید قرنطینه کمپ‌های پناهجویان می‌خواهد شرایط را برای آنها سخت‌تر و کنترل روی این افراد را بیشتر کند.

آگهی

دولت یونان دورۀ قرنطینۀ کمپ‌های پناهجویان در این کشور را تا ۲۱ ماه مه یعنی برای ده روز دیگر تمدید کرد؛ این در حالی است که در خارج از کمپ‌ها، بسیاری از محدودیت‌های وضع شده برای ساکنان یونان لغو شده است.

پیش‌تر قرار بود مسئولان اردوگاه‌های پناهجویان نیز از امروز دوشنبه محدودیت‌های ناشی از قرنطینه را لغو کنند.

گام اول پایان محدودیت‌های قرنطینه در یونان، شش روز پیش برداشته شد. یونان از جمله کشورهای اروپایی است که در مهار همه‌گیری ویروس کرونا موفق بوده و تنها ۱۵۱ مورد فوتی از بیماری کووید-۱۹ را به ثبت رسانده است.

سازمان‌های مدافع حقوق پناهجویان می‌گویند دولت با تمدید قرنطینه کمپ‌های پناهجویان می‌خواهد شرایط را برای آنها سخت‌تر و کنترل روی این افراد را بیشتر کند.

پناهجویان مسقر در کمپ‌های جزیره لسبوس در شرایط اسفباری زندگی می‌کنند.

نبود مواد ضدعفونی کننده و آب برای شستشو در کمپ‌های پناهجویان، خصوصا در اردوگاه موریا یکی از مواردی بود که با آغاز شیوع ویروس کرونا در اروپا انتقادات فراوان سازمان‌های حقوق بشری را برانگیخت.

سازمان دیدبان حقوق بشر با انتقاد از دولت یونان می‌گوید که تمدید قرنطینه بدون اینکه پناهجویان تجهیزات لازم برای رعایت بهداشت را داشته باشند، همچنین عدم تامین شرایط مناسب برای رعایت فاصله گذاری‌های اجتماعی، تنها تهدیدی بر روح و روان افراد مقیم در اردوگاه‌ها خواهد بود.

تعداد متقاضیان پناهندگی در یونان از مرز ۱۰۰ هزار نفر عبورکرده است. این تعداد تنها شمار پناهندگانی است که از سال ۲۰۱۶ وارد خاک یونان شده اند.

کمپ‌های استقرار پناهجویان در جزیره‌های یونان ازجمله لسبوس، چندین برابرظرفیت واقعی خود پناهجو پذیرفته‌اند. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل بارها از دولت یونان خواسته است تا روند اعطای پناهندگی را تسریع کند.

دولت یونان، میلیون‌ها یورو بابت ورود غیرقانونی پناهجویان به خاک خود از اتحادیه اروپا بودجه دریافت می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان ۶۰ کمپ مهاجران را تا پایان سال تعطیل می‌کند

سرباز لهستانی که با ضربات چاقوی یک پناهجو در مرز بلاروس مجروح شده بود جان باخت

تبعات قتل پلیس آلمان با چاقو بدست یک افغان؛ برلین مهاجرانی را که تهدید امنیتی باشند اخراج می‌کند