شیوع کرونا در یونان؛ دومین اردوگاه مهاجران نیز قرنطینه شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شیوع کرونا در یونان؛ دومین اردوگاه مهاجران نیز قرنطینه شد
کپی رایت  AP Photo/Thanassis Stavrakis

وزارت مهاجرت یونان روز یکشنبه اعلام کرد که پس از مثبت بودن نتیجۀ آزمایش کرونای یک مرد ۵۳ ساله، دومین اردوگاه مهاجران در سرزمین اصلی خود را نیز قرنطینه کرده است.

فرد مبتلا یک مرد افغان است که به همراه خانواده‌اش و صدها مهاجر دیگر در کمپ مالاکاسا زندگی می‌کند؛ او اکنون به بیمارستان منتقل شده است.

سازمان بهداشت عمومی یونان اعلام کرد که انجام آزمایش از دیگر اعضای خانواده او همچنین افرادی که با او در تماس بودند نیز ادامه دارد.

پیش از این در روز پنج‌شنبه مقامات یونان کمپ ریستونا در مرکز یونان را پس از آنکه نتیجۀ آزمایش کرونای ۲۰ تن از ساکنان آن مثبت درآمد، قرنطینه کرده بودند.

یونان دروازۀ اصلی سفر به اتحادیه اروپا برای بیش از ۱ میلیون مهاجری است که از درگیری‌های سال‌های ۲۰۱۵ . ۲۰۱۶ خاورمیانه فرار کرده‌اند. هم اکنون بیش از ۱۱۰ هزار نفر از این افراد در مراکز مهاجرت در سراسر یونان به سر می‌برند و ۴۰ هزار نفر از آنها نیز در اردوگاههای پرجمعیتی در پنج جزیره یونان جای داده شده‌اند.

تا کنون هیچ مورد ابتلا به کرونا در کمپ‌های جزایر یونان گزارش نشده است اما گروههای فعال در امور بشردوستانه هشدار داده‌اند که با توجه به ازدحام جمعیت در این کمپ‌ها، خطر ابتلای سریع مهاجران به کووید ۱۹ و قربانی شدن بسیاری از آنها وجود دارد.

در خارج از کمپ‌های مهاجران نیز، یونان اولین مورد ابتلا به کرونا را در اواخر ماه فوریه گزارش داد. در حال حاضر ۱۶۷۳ نفر در این کشور به این ویروس آلوده شده‌اند و ۶۸ نفر نیز به همین دلیل جان خود را از دست داده‌اند.