Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

۵۰ پناهجوی آسیب‌پذیر در مقابل کرونا یونان را به مقصد بریتانیا ترک کردند

۵۰ پناهجوی آسیب‌پذیر در مقابل کرونا یونان را به مقصد بریتانیا ترک کردند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی ۵۰ نفره از پناهجویان آسیب پذیر در برابر ویروس کرونا برای پیوستن به اقوام نزدیک خود از یونان عازم بریتانیا شدند.

آگهی

گروهی ۵۰ نفره از پناهجویان آسیب پذیر در برابر ویروس کرونا برای پیوستن به اقوام نزدیک خود از یونان عازم بریتانیا شدند.

وزارت مهاجرت یونان روز دوشنبه اعلام کرد، این گروه شامل ۱۶ کودک خردسال بود که به دلیل اجرای سیاست قرنطینه در یونان که تا ۴ مه برقرار بود، اعزام آنها به کشور پذیرنده(بریتانیا) از ماه مارس تاکنون به تعویق افتاده بود.

کودکان پناهجو پس از ورود به بریتانیا مورد آزمایش کرونا قرار می‌گیرند و پس قرنطینه ۱۴ روزه، روند تحویل آنها به اقوام نزدیک خود در این کشور بر پایه معاهده دوبلین آغاز خواهد شد.

یونان از اوسط آوریل انتقال پناهجویان جوان و خردسالِ بدون همراه را که با وجود شیوع ویروس کرونا در اردوگاه‌های پر ازدحام این کشور نگهداری می‌شوند، به کشورهای لوکزامبورگ، آلمان و سوئیس آغاز کرده است.

یونان امیدوار است به تدریج بتواند حدود ۱۶۰۰ پناهجوی آسیب‌پذیر در مقابل ویروس کرونا را از اردوگاه‌های پناهندگی خود به سایر کشورهای اروپایی منتقل کند. پذیرش این کودکان بخشی از برنامه ۱۰ کشور عضو اتحادیه اروپا است که قصد دارند ۱۶۰۰ کودک پناهجوی بدون سرپرست را از اردوگاه‌های پناهجویان در یونان به کشورهای خود منتقل کنند.

صدها هزار مهاجر و پناهجو که از فقر و فلاکت و نیز مناقشات مسلحانه در کشورشان گریخته‌اند یونان را به عنوان پلی برای رسیدن به دیگر کشورهای اروپایی از جمله کشورهای ثروتمند غرب و شمال اروپا انتخاب کرده‌اند.

هجوم این دسته از پناهجویان به سوی مرکز و غرب اروپا با عبور از مرزهای ترکیه و یونان پیش از این بواسطه توافقی میان اتحادیه اروپا و آنکارا کنترل شد.

این درحالیست که تنش اخیر میان ترکیه و اتحادیه اروپا بر سر مناشقات در شمال سوریه سبب شد تا آنکارا مرزهای خروجی خود را به روز پناهجویان ساکن در این کشور باز کند تا این افراد به سوی مناطق مرزی با یونان سرازیر شوند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان ترکیه را متهم و گروهی پناهجوی‌جوان را به اتحادیه‌اروپا منتقل کرد

شیوع کرونا در یونان؛ دومین اردوگاه مهاجران نیز قرنطینه شد

روایت تکان‌دهنده مهاجران از فاجعه غرق شدن لنج؛ «تلاش نافرجام گارد ساحلی یونان حادثه را رقم زد»