یونان ۶۰ کمپ مهاجران را تا پایان سال تعطیل می‌کند

 Refugees waiting in line
Refugees waiting in line Copyright Petros Giannakouris/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Petros Giannakouris/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمانی جنگ در سوریه و ناآرامی در افغانستان با بحران فراگیر اقتصادی در یونان، بخش‌های بزرگی از شهروندان این کشور را به سوی مخالفت با میزبانی هرچند موقت از پناهجویان سوق داده است.

آگهی

نوتیس میتاراکیس، وزیر امور مهاجرت و پناهجویان یونان اعلام کرد این کشور تا پایان سال ۲۰۲۰، دست‌کم ۶۰ اردوگاه پناهجویان را تعطیل خواهد کرد.

به گفت آقای میتاراکیس، کمپ‌های جزایر ساموس و مالاکاسا تا پایان تابستان تعطیل خواهند شد.

آقای میتاراکیس که برای نخستین بار از زمان آغاز سیاست «اخراج» پناهجویان از خانه‌های تضمین شده از سوی برنامه پناهندگان سازمان ملل در پارلمان این کشور صحبت می‌کرد، با انتقاد از شیوه کار دولت چپ‌گرای پیشین یونان از سپردن تمام امور مربوط به مهاجران به سازمان‌های مردم نهاد (ان‌جی‌او) ها گفت: «ما دوباره کنترل مساله را به دست گرفتیم و اعتبار بین‌المللی را به کشورمان باز گردانده‌ایم.»

در دهه اخیر و همزمان با افزایش شمار پناهجویان در یونان، شرایط ناگوار زندگی در کمپ‌های پناهندگان ، به شدت از سوی سازمان‌های مدافع حقوق بشر مورد انتقاد قرار گرفته است.

یونان یکی از گذرگاه‌های اصلی پناهجویان آسیایی و آفریقایی به سوی کشورهای اروپای غربی به شمار می‌رود. همزمانی جنگ در سوریه و ناآرامی در افغانستان با بحران فراگیر اقتصادی در یونان، بخش‌های بزرگی از شهروندان این کشور را به سوی مخالفت با میزبانی هرچند موقت از پناهجویان سوق داده است.

در ماه‌های گذشته ساکنان چند اردوگاه در اعتراض به نبود حداقل‌های معیشتی در کمپ‌ها تظاهرات کردند. راهپیمایی‌های اعتراضی پناهجویان با حمله پلیس یونان به خشونت کشیده شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پناهجوی ۲۱ ساله افغان در جزیره لسبوس یونان به ضرب چاقو کشته شد

دولت یونان قرنطینه کمپ‌های پناهجویان را تمدید کرد

آتش‌سوزی در اردوگاه پناهجویان یونان۲۰۰ نفر را بی سر‌پناه کرد