Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ویدئو؛ واکنش خشم‌آلود ساکنان جزیره لسبوس به ورود پناهجویان به یونان

ویدئو؛ واکنش خشم‌آلود ساکنان جزیره لسبوس به ورود پناهجویان به یونان
Copyright APMichael Varaklas
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

افراد محلی در جزیره لسبوس با عصبانیت و خشم از پناهجویان خواستند جزیره آنها را ترک کنند و به آنها اجازه پیاده شدن از قایق را ندادند.

آگهی

افراد محلی در جزیره لسبوس با خشم و عصبانیت از پناهجویانی که از ترکیه به یونان آمدند، خواستند به کشور خود بازگردند.

ویدیوهای منتشر شده از لحظاتی که قایق‌های پناهجویان به جزیره لسبوس در یونان می‌رسد نشان می‌دهد که مردم محلی با خشم و عصبانیت به پناهجویان اجازه نمی‌دهند از قایق پیاده و وارد جزیره شوند. در این تصاویر همچنین بومیان با عتاب مهاجران را مورد خطاب می‌دهند و از آنها می‌پرسند چرا وارد سرزمین آنها شده‌اند.

یکی از شهروندان این جزیره که در حال فریاد زدن بر سر مهاجران است از آنها می‌گوید: «چرا به اینجا آمدید؟ مگر نمی‌بینید ما اینجا خودمان مشکلات فراوانی داریم. شما کودکان خود را با خود به اینجا آورده‌اید، اگر برای بچه‌هایتان ارزشی قائل بودید آنها را به اینجا نمی آوردید. به کشورتان برگردید. اینجا را ترک کنید.»

**به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید
**

افراد محلی همچنین به دو خبرنگار آلمانی که مشغول تهیه گزارش از وضعیت پناهجویان بودند حمله کردند و تجهیزات و دوربین آنها را با لگد در آب انداختند.

به جز چند مورد که افراد محلی به برخی از زنان و کودکان آب و غذا دادند، در باقی موارد پناهجویان با برخورد خشن ساکنان جزیره لسبوس مواجه شدند.

به‌دنبال کشته شدن ۳۳ نظامی ترک در خاک سوریه توسط ارتش این کشور، آنکارا اعلام کرد که دیگر توان میزبانی از پناهجویان را ندارد و مانعی سر راه آنان به سوی اروپا ایجاد نمی‌کند. این تصمیم ترکیه سبب جاری شدن سیلی از پناهجویان از مرزهای زمینی و دریایی به سمت یونان شد.

یونان از روز پنجشنبه اعلام کرده بود که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این کشور کنترل‌های مرزی به ویژه در جزایر دریای اژه را تشدید می‌کند، جایی که هزاران مهاجر در شرایط نامناسب به سر می‌برند و در انتظار تعیین تکلیف پرونده‌های پناهجویی‌شان هستند.

در سال ۲۰۱۵ حدود یک میلیون پناهجو و مهاجر از ترکیه به سمت جزایر یونان حرکت کردند و بحران مهاجرت در اروپا شکل گرفت. از مارس ۲۰۱۶ میلادی و با توافق اتحادیه اروپا و آنکارا برای متوقف کردن این جریان، تمامی مسیرها مسدود شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا برای بازسازی کمپ پناهجویان در لسبوس و ساموس ۲۷۶ میلیون یورو به آتن کمک می کند

انتقال دوازده کودک پناهجو و بی سرپرست از جزیره لسبوس به بلژیک

روایت تکان‌دهنده مهاجران از فاجعه غرق شدن لنج؛ «تلاش نافرجام گارد ساحلی یونان حادثه را رقم زد»