Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اتحادیه اروپا برای بازسازی کمپ پناهجویان در لسبوس و ساموس ۲۷۶ میلیون یورو به آتن کمک می کند

یلوا یوهانسون در جزیره ساموس
یلوا یوهانسون در جزیره ساموس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یلوا یوهانسون، کمیسر داخلی اتحادیه اروپا در حالی دوشنبه از کمپ‌های پناهجویان در دو جزیره لسبوس و ساموس یونان بازدید کرد که دولت یونان متهم شده است به عقب راندن پناهجویان در دریای مدیترانه. آتن تمام اتهامات را رد کرده است.

آگهی

یلوا یوهانسون، کمیسر سوئدی اتحادیه اروپا دوشنبه با همراهی نوتیس میتاراچی، وزیر مهاجرت یونان از دو جزیره یونانی که میزبان پناهجویان است دیدار کرد. پس از این دیدار اتحادیه اروپا با پرداخت کمک مالی ۲۷۶ میلیون یورویی به یونان موافقت کرد. قرار است این بودجه هزینه بازسازی اردوگاه های پناهجویان در جزیره های یونانی شود.

هزاران پناهجو در اردوگاه ههای دو جزیره لسبوس و ساموس گرفتار شده اند. سال گذشته میلادی بزرگترین اردوگاه پناهجویان در جزیره لسبوس، موریا، آتش گرفت و از آن زمان تا امروز ساکنان این اردوگاه، شرایط دشواری را تجربه می کنند.

در حالیکه کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا از اردوگاه های پناهجویان در این دو جزیره یونان بازدید می کند، آتن متهم شده که برخی از پناهجویان را در دریا به عقب رانده است. دولت راستگرای یونان این ادعاها را رد می کند. اما گزارش سازمان های مدافع حقوق پناهندگان نشان می دهد که گارد ملی یونان عمدا برخی از پناهجویان، بدون توجه به غرق شدن قایقهایشان، را وادار کرده به سمت ترکیه بازگردند.

در حال حاضر بیش از ۳۰۰۰ پناهجو در اردوگاه واتی در جزیره ساموس اقامت دارند. این اردوگاه تنها ظرفیت میزبانی از ۶۵۰ پناهجو را دارد.

خانم یوهانسون با حضور در این اردوگاه، از شرایط سخت پناهجویان اطلاع پیدا کرد.

قرار است کمیسر اتحادیه اروپا از اردوگاه جدیدی که جایگزین کمپ موریا در جزیره لسبوس شده است نیز بازدید کند.

برخی از فعالان حقوق پناهجویان می گویند وضعیت پناهجویان در این اردوگاه که در یک میدان تیراندازی یک پایگاه نظامی تاسیس شده است، به هیچ وجه مناسب نیست.

آنها بر این باورند که میزان آلودگی ها زیست محیطی از جمله وجود بیش از از حد «سرب» در این مکان بر سلامتی پناهجویان تاثیر مستقیم دارد. دولت یونان می گوید آزمایش های متعددی روی آلودگی های ناشی از سرب در این منطقه انجام داده و میزان آلودگی ها در حد نگرانی نیست. مضاف بر این در این اردوگاه برق دائمی نیست و وضعیت بهداشت عمومی بحرانی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو؛ واکنش خشم‌آلود ساکنان جزیره لسبوس به ورود پناهجویان به یونان

ریاست دوباره «اورزولا فن‌ در لاین» بر کمیسیون اتحادیه اروپا با وعده و طرح دفاعی‌تر کردن اروپا

موارد رد درخواست روادید شنگن در سال‌های اخیر سه برابر شده است