Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

عبور قطار از روی کارگرانی که روی ریل خوابیده بودند فاجعه آفرید

عبور قطار از روی کارگرانی که روی ریل خوابیده بودند فاجعه آفرید
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس هند گفته است که این گروه از کارگران بیکار شده در اثر شیوع کرونا در حال بازگشت به خانه‌هایشان بودند که در میانه راه برای رسیدن به ایستگاه قطار، جهت استراحت توقف کرده و بر روی خط آهن به خواب رفته بودند.

آگهی

عبور یک قطار باربری از روی کارگرانی که در ایالت ماهاراشترا در غرب هند روی ریل خوابیده بودند باعث کشته شدن دست کم ۱۴ نفر و زخمی شدن ۵ نفر شده است.

پلیس هند می گوید که این گروه از کارگران بیکار شده در اثر شیوع کرونا در حال بازگشت به خانه‌هایشان بودند که در میانه راه برای رسیدن به ایستگاه قطار، جهت استراحت توقف کرده و بر روی خط آهن قطار به خواب رفته بودند.

مقامات پلیس به روزنامه هندی اکسپرس گفته اند که قربانیان، کارگران کارخانه فولاد شهر جالنا بودند که فاصله ای ۱۰۰ کیلومتری را پیاده طی می کردند تا بتوانند به ایستگاه قطار بهوساوال برسند.

آنها تمام شب پیاده روی کرده بودند و خسته از این پیاده روی در مسیر خط آهن به خواب رفته‌ بودند. یکی از مقامات گفته است که این کارگران انتظار نداشتند که هیچ قطاری به دلیل قرنطینه عمومی درکشور حرکت کند به همین دلیل روی خط راه‌آهن خوابیده بودند.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند با انتشار توئیتی نوشت که از جان باختن این کارگران بسیار ناراحت شده است و وعده داده است که هر نوع کمکی برای رسیدگی به این موضوع فراهم می شود.

هند از ۲۵ مارس سال جاری به دلیل شیوع کرونا در کشور اعلام قرنطینه عمومی کرده است که شرایط سختی برای ۴۰۰ میلیون مهاجر داخلی در هند ایجاد کرده است. اکثر قریب به اتفاق مهاجران داخلی در هند در کارگاههای ساختمانی، کارخانه‌ها و یا در کار تمیز کردن خانه‌ها هستند.

۴۰ درصد تولید ملی هند وابسته به این کارگران است اما آنها دستمزدهای بسیار اندکی می گیرند و از امنیت شغلی برخوردار نیستند.

هند اعلام کرده است که از ۱۷ مه، فرایند پایان دادن به قرنطینه سراسری را به اجرا می گذارد.

تاکنون در کشور ۱.۳ میلیارد نفری هند، بیش از ۵۶ هزار نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و ۱۸۸۶ نفر نیز جانشان را از دست داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قرار بازداشت برای مظنون فاجعه قطار در تایوان؛ نجات‌یافتگان چه می‌گویند؟

۳۲ کشته و بیش از ۱۵۰ زخمی در اثر برخورد دو قطار در جنوب مصر

میلیون‌ها هندی به نشانه مقاومت در برابر کرونا چراغ ها را خاموش کردند