عبور قطار از روی کارگرانی که روی ریل خوابیده بودند فاجعه آفرید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
عبور قطار از روی کارگرانی که روی ریل خوابیده بودند فاجعه آفرید
کپی رایت  AP

عبور یک قطار باربری از روی کارگرانی که در ایالت ماهاراشترا در غرب هند روی ریل خوابیده بودند باعث کشته شدن دست کم ۱۴ نفر و زخمی شدن ۵ نفر شده است.

پلیس هند می گوید که این گروه از کارگران بیکار شده در اثر شیوع کرونا در حال بازگشت به خانه‌هایشان بودند که در میانه راه برای رسیدن به ایستگاه قطار، جهت استراحت توقف کرده و بر روی خط آهن قطار به خواب رفته بودند.

مقامات پلیس به روزنامه هندی اکسپرس گفته اند که قربانیان، کارگران کارخانه فولاد شهر جالنا بودند که فاصله ای ۱۰۰ کیلومتری را پیاده طی می کردند تا بتوانند به ایستگاه قطار بهوساوال برسند.

آنها تمام شب پیاده روی کرده بودند و خسته از این پیاده روی در مسیر خط آهن به خواب رفته‌ بودند. یکی از مقامات گفته است که این کارگران انتظار نداشتند که هیچ قطاری به دلیل قرنطینه عمومی درکشور حرکت کند به همین دلیل روی خط راه‌آهن خوابیده بودند.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند با انتشار توئیتی نوشت که از جان باختن این کارگران بسیار ناراحت شده است و وعده داده است که هر نوع کمکی برای رسیدگی به این موضوع فراهم می شود.

هند از ۲۵ مارس سال جاری به دلیل شیوع کرونا در کشور اعلام قرنطینه عمومی کرده است که شرایط سختی برای ۴۰۰ میلیون مهاجر داخلی در هند ایجاد کرده است. اکثر قریب به اتفاق مهاجران داخلی در هند در کارگاههای ساختمانی، کارخانه‌ها و یا در کار تمیز کردن خانه‌ها هستند.

۴۰ درصد تولید ملی هند وابسته به این کارگران است اما آنها دستمزدهای بسیار اندکی می گیرند و از امنیت شغلی برخوردار نیستند.

هند اعلام کرده است که از ۱۷ مه، فرایند پایان دادن به قرنطینه سراسری را به اجرا می گذارد.

تاکنون در کشور ۱.۳ میلیارد نفری هند، بیش از ۵۶ هزار نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و ۱۸۸۶ نفر نیز جانشان را از دست داده‌اند.