Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کرونا در ایران و جهان؛ بالاترین نرخ بیکاری در تاریخ ۸۰ سال اخیر آمریکا

Copyright  Virus Outbreak New York Unemployment Benefits
Copyright  Virus Outbreak New York Unemployment Benefits
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تعداد کل جان‌ باختگان در اثر ابتلا به کرونا در جهان به بیش از ۲۷۰ هزار نفر بالغ گشته است و بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر نیز از بیماری کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

آگهی

جهان همچنان با شیوع کرونا دست به گریبان است و آمارهای منتشر شده تا ظهر روز جمعه نشان می دهد که تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در سراسر جهان به ۴ میلیون نفر نزدیک شده است.

تعداد کل جان‌ باختگان در اثر کرونا در جهان به بیش از ۲۷۰ هزار نفر بالغ گشته است و بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر نیز از بیماری کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

بر اساس رتبه‌بندی کشورها، ایالات متحده آمریکا با حدود ۱ میلیون ، ۳۰۰ هزار مبتلا و بیش از ۷۶ هزار جان‌ با‌خته همچنان در صدر جدول شیوع کرونا در جهان است.

در اروپا کشورهای فرانسه، ایتالیا و اسپانیا از کاهش شیوع کرونا خبر داده اند، و فرانسه از روز دوشنبه ۱۱ مه اولین مرحله از پایان قرنطینه در این کشور را به اجرا می گذارد.

با این حال روند شیوع کرونا در روسیه در حال افزایش است و در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰ هزار مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ شناسایی شده است که تعداد کل مبتلایان در روسیه را به بیش از ۱۸۷ هزار نفر رسانده است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹خورشیدی (۸ مه ۲۰۲۰ میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

شمار مبتلایان به ویروس مرگبار در عربستان از ۳۵ هزار نفر گذشت

عربستان تجمع بیش از ۵ نفر را ممنوع و برای خاطیان مقررات قرنطینه جریمه سنگین وضع کرده است. با این وجود شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور امروز جمعه از مرز ۳۵ هزار نفر گذشت. پادشاهی عربستان از نیمه ماه گذشته میلادی، آوریل، بطور روزانه و متوسط یک هزار مورد جدید ابتلاء به این ویروس را ثبت کرده است. برغم افزایش شمار مبتلایان، تعداد مرگ و میر در این کشور کمتر و تا به امروز ۲۲۹ مورد بوده است. وزارت کشور عربستان دیروز پنجشنبه اعلام کرد ناقضان قرنطینه تا ۱۰۰ هزار ریال سعودی جریمه خواهند شد.

ژاپن استفاه از داروی رمدسیویر برای درمان کووید-۱۹ را تجویز کرد

وزارت بهداشت ژاپن استفاده از داروی ضد ویروس‌کرونا بنام ««رِمدِسیویر» (Remdesivir) را تایید کرد. این دارو توسط یک شرکت آمریکایی ساخته شده و از اوایل ماه جاری میلادی، مه، در این کشور استفاده می‌شود. به گزارش خبرگزاری رسمی ژاپن، «احتمالا عرضه داروی رمدسیویر محدود خواهد بود و عمدتا در اختیار موسسات پزشکی قرار خواهد گرفت که بیمارانشان «دارای علائم حاد» باشند. به گزارش همین خبرگزاری، «گروهی از کارشناسان به رهبری پژوهشگرانی از دانشگاه کیتاساتو موفق به تولید مصنوعی یک پادتن خنثی کننده این ویروس شده اند» که احتمال می رود بیماری کووید-۱۹ را درمان کند.

ایتالیا؛ تعداد جان‌ باختگان کرونا از ۳۰ هزار نفر فراتر رفت

بر اساس تازه ترین امارهای منتشر شده از سوی ایتالیا، تعداد کشته ‌شدگان در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور از ۳۰ هزار نفر فراتر رفت. با فوت ۲۴۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، ایتالیا بالاترین تعداد جان باختگان کرونا در اتحادیه اروپا را داراست با این حال روند شیوع ویروس کرونا در ایتالیا کند شده است. ایتالیا از نظر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بعد از ایالات متحده آمریکا و بریتانیا، در رده سوم جهانی قرار دارد.

هشدار سازمان جهانی بهداشت: احتمال مرگ ۱۹۰ هزار نفر در آفریقا طی یک سال

سازمان جهانی بهداشت روز جمعه هشدار داد که در صورت عدم موفقیت اقدامات مهار کننده شیوع ویروس کرونا در قاره آفریقا، احتمال دار بیش از ۱۹۰ هزار نفر طی یک سال در این قاره جانشان را از دست بدهند.

مطالعه‌ای که سازمان جهانی بهداشت در ۴۷ کشور آفریقایی انجام داده است نشان می دهد که کرونا می تواند در سال اول شیوع بین ۸۳ هزار تا ۱۹۰ هزار نفر را بکشد. تحقیقات جدید از شیوع طولانی مدت ویروس کرونا طی چند سال آینده خبر می دهند.

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت می گویند مدل کندتر و غیرقاعده‌مندتر شیوع ویروس در آفریقا، مدلی متمایز از سایر نقاط جهان برای آفریقا ایجاد کرده است.

در سراسر قاره آفریقا تاکنون بیش از ۲ هزار نفر در اثر بیماری کووید-۱۹ جان باخته‌اند.

بالاترین نرخ بیکاری در تاریخ آمریکا در ۸۰ سال اخیر

نرخ بیکاری در ایالات متحده آمریکا به دلیل تعطیلی کسب و کارها در اثر شیوع ویروس کرونا به ۱۴.۷ درصد رسیده است که بالاترین نرخ بیکاری در تاریخ این کشور پس از رکود بزرگ دهه ۱۹۳۰ به شمار می رود.

تنها در ماه آوریل ، ۲۰.۵ میلیون نفر در آمریکا کارشان را از دست دادند و در مجموعه در دو ماه اخیر تعداد بیکاران در آمریکا به بیش از ۳۳ میلیون نفر رسیده است.

تنها دو ماه قبل و پیش از شیوع ویروس کرونا در آمریکا، نرخ بیکاری در این کشور ۳.۵ درصد بود که کمترین میزان بیکاری در تاریخ ۵۰ سال گذشته آمریکا به شمار می رفت.

یکی از بدترین شرایط در بخش اوقات فراغت، هتل ها و رستوران‌ داری در آمریکا اتفاق افتاده است که در آن ۷.۷ میلیون نفر یا ۴۷ درصد افرادی که در این بخش کار می کرده‌اند، بیکار شده اند.

در بخش آموزش و خدمات بهداشتی نیز ۲.۵ میلیون نفر بیکار شده‌اند.

آگهی

سازمان جهانی بهداشت: بازار ووهان در شیوع کرونا نقش داشته است

سازمان جهانی بهداشت روز جمعه اعلام کرد که بازار عمده فروشی مرکز شهر ووهان چین در شیوع ویروس کرونا در پایان سال ۲۰۱۹ نقش داشته است. ویروسی که در ۴ ماه اخیر حدود ۴ میلیون نفر در جهان را مبتلا کرده است.

به گفته سازمان جهانی بهداشت این بازار که در آن حیوانان زنده هم به فروش می رفت، احتمالا یا منبع شیوع ویروس و یا تقویت کننده شیوع آن بوده است.

این سازمان گفته است که هنوز مشخص نیست که آیا حیوانان زنده یا فروشندگان آلوده و یا خریداران ویروس را به این بازار منتقل کرده‌ بودند.

با این حال این سازمان جهانی گفته است که تحقیقات بیشتری باید در این زمینه صورت گیرد.

افغانستان؛ تعداد مبتلایان به کووید-۱۹به ۳۷۷۸ تن رسید

به گزارش وزارت صحت عامه افغانستان، با ابتلای ۲۱۵ نفر به بیماری کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد کل مبتلایان در افغانستان به ۳۷۷۸ نفر رسیده است.

آگهی

تاکنون در افغانستان ۱۰۹ تن در نتیجه بیماری کووید-۱۹ جان باخته‌اند و ۴۷۲ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

همچنین روز گذشته اعلام شد که تست کرونای فیروز‌الدین فیروز، وزیر صحت عامه افغانستان مثبت است. سخنگوی وزارت صحت عامه گفته است که حال عموی وزیر خوب است و وی در قرنطینه به سر می برد. پیش از این منشی آقای فیروز هم به کرونا گرفته بود.

وزارت صحت عامه افغانستان گفته است که روند گسترش ویروس کرونا در کشور سیر صعودی دارد و اگر فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود، این سیر صعودی شدت بیشتری خواهد گرفت.

چین با انجام تحقیقات مستقل برای تعیین منشاء ویروس کرونا موافق است

سفیر چین در آلمان روز جمعه به یک مجله آلمانی گفت که چین با انجام تحقیقات مستقل برای تعیین منشاء ویروس کرونا موافق است .

وو کین، سفر چین در آلمان به اشپیگل گفته است که ما درها را برای تحقیقات بین‌المللی باز گذاشته‌ایم و از تبادل تحقیقات میان دانشمندان حمایت می کنیم.

آگهی

استرالیات خواستات تحقیقات بین‌المللی در مورد منشاء ویروس کرونا و شیوع آن شده است.

همچنین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا و مایک پمپئو، وزیر خارجه می گویند شواهدی وجود دارد که نشان می دهد منشاء ویروس کرونا در آزمایشگاهی در ووهان چین است اما نگفته‌اند که این شواهد کدامند.

آمارهای رسمی چین نشان می دهد که این کشور توانسته شیوع ویروس کرونا را کنترل کند و در روز جمعه تعداد جان باختگان در این کشور صفر اعلام شد.

اسپانیا؛ مرحله دوم خروج از قرنطینه و باز شدن سواحل بارسلون

دولت اسپانیا روز جمعه اعلام می کند که بارها، رستوران‌ها و مکان‌های عبادتی در کدام مناطق اسپانیا اجازه دارند که فعالیت‌ شان را از سر بگیرند.

این دومین مرحله از روند پایان دادن به قرنطینه در اسپانیاست که یک خروج چهارمرحله‌ای از قرنطینه را پیش بینی کرده است. این روند چهار مرحله‌ای تا پایان ماه ژوئن به طول خواهد انجامید.

آگهی

با این حال به نظر می رسد این مکان‌ها در مادرید، پایتخت اسپانیا همچنان بسته بمانند زیرا نیمی از مبتلایان به کووید-۱۹ در مادرید شناسایی شده‌اند.

یکی از نشانه‌های بازگشت به زندگی عادی تصمیمی است که مقامات شهر بارسلون گرفتند و سواحل دریا را از ساعت ۶ تا ۱۰ صبح به روی مردم باز کردند تا مردم بتوانند در سواحل شنا کنند.

اسپانیا روز جمعه اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۹ نفر در این کشور در اثر کرونا جان باخته‌اند. تعداد کل جان‌ باختگان در اثر کرونا در اسپانیا به بیش از ۲۶ هزار نفر رسیده است و تعداد کل مبتلایان بیش از ۲۶۰ هزار نفر اعلام شده است.

کرونا در ایران

وزارت بهداشت ایران روز جمعه اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۵۵ نفر در اثر کرونا جان باخته‌اند که در نتیجه تعداد کل جان باختگان در ایران به ۶۵۴۱ رسیده است. همچنین با اضافه شدن بیش از ۱۵۰۰ مورد جدید، تعداد کل مبتلایان به کووید-۱۹ درایران به حدود ۱۰۵ هزار نفر بالغ گشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

غول‌های اقتصادی جهان در نبرد با رکود؛ ژاپن ناامید و آمریکا مطمئن از بازگشت رونق در نیمه دوم سال

کرونا در هنگ‌کنگ؛ اتاقکی برای ضدعفونی کردن افراد در فرودگاه

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد