Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

۳۲ کشته و بیش از ۱۵۰ زخمی در اثر برخورد دو قطار در جنوب مصر

برخورد دو قطار در جنوب مصر
برخورد دو قطار در جنوب مصر Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر اعلام کرد مسئولان حادثه مجازات خواهند شد. او افزود چنانچه سهل انگاری یا فساد باعث وقوع این حادثه شده باشد، مجازاتهای سنگینی در انتظار خاطیان خواهد بود.

آگهی

برخورد دو قطار با یکدیگر روز جمعه در جنوب مصر جان دست‌کم ۳۲ نفر را گرفت. شمار زخمی‌های این حادثه نیز به بیش از ۱۵۰ نفر افزایش یافت.

هلا زاید، وزیر بهداشت مصر عصر جمعه در جریان یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد که بسیاری از زخمی‌ها به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند. او گفت که ۷۰ درصد از مجروحان این حادثه دچار شکستگی شده‌اند.

به گفته مسئولان راه آهن مصر، این تصادف پس از آن روی داد که فردی ترمز اضطراری قطاری را که به سوی بندر اسکندریه در حال حرکت بود فعال کرد. توقف ناگهانی این قطار باعث شد که قطار دیگری از پشت با آن برخورد کند. دو واگن یکی از قطارها از ریل خارج شده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

حوادث ریلی در مصر به دلیل عدم نگهداری و مرمت مناسب و سوءمدیریت مسبوق به سابقه است. بنا به آمار رسمی تنها در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۷۹۳ تصادف ریلی در مصر روی داده است.

عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر در واکنش به حادثه روز جمعه اعلام کرد مسئولان حادثه مجازات خواهند شد. او افزود که از نزدیک وضعیت را زیر نظر دارد و چنانچه سهل انگاری یا فساد باعث وقوع این حادثه شده باشد، مجازاتهای سنگینی در انتظار خاطیان خواهد بود.

محل برخورد دو قطار در ۴۶۰ کیلومتری جنوب قاهره بود و دادستانی مصر تحقیق درباره این حادثه را آغاز کرده است.

مرگبارترین حادثه ریلی مصر در سال ۲۰۰۲ میلادی روی داد. در آن سال قطاری که از قاهره به سوی جنوب مصر در حال حرکت بود آتش گرفت و بیش از ۳۰۰ نفر جان باختند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عبور قطار از روی کارگرانی که روی ریل خوابیده بودند فاجعه آفرید

برای اولین بار در اروپا و فرانسه؛ استفاده از قطار پرسرعت برای انتقال مبتلایان به ویروس‌کرونا

عبدالفتاح سیسی برای سومین‌بار سوگند ریاست‌جمهوری یاد کرد