ژاپن: اگر تا سال دیگر کرونا مهار نشود المپیک توکیو لغو خواهد شد

ژاپن: اگر تا سال دیگر کرونا مهار نشود المپیک توکیو لغو خواهد شد
Copyright AP Photo/Koji Sasahara
Copyright AP Photo/Koji Sasahara
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یوشیرو موری، رئیس المپیک ۲۰۲۰ توکیو در جریان مصاحبه با یکی از رسانه‌های ورزشی داخلی ژاپن اعلام کرد که امکان تعویق دوبارۀ تاریخ برگزاری بازی‌های المپیک توکیو وجود ندارد.

آگهی

یوشیرو موری، رئیس کمیته سازماندهی بازی‌های المپیک توکیو روز سه‌شنبه اعلام کرد که اگر بحران کرونا تا سال آینده مهار نشود و تحت کنترل قرار نگیرد، المپیک توکیو ۲۰۲۰ که پیش از این یک بار زمان برگزاری آن به تعویق افتاده بود، لغو خواهد شد.

در پی شیوع ویروس مرگبار کرونا و نگرانی از سلامت ورزشکاران و تمام شرکت کنندگان در بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو، پیش از این در ۲۴ مارس ۲۰۲۰ میلادی مقامات عالی برگزار کننده آن از جمله توماس باخ، رئیس کنونی کمیته بین‌المللی المپیک و شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن با برگزاری یک ویدئو کنفرانس به این نتیجه رسیدند که بهتر است برگزاری این بازی‌ها را که برای تابستان امسال برنامه‌ریزی شده بود، یکسال به تعویق بیندازند و به تاریخ ۲۳ ژوئیه سال ۲۰۲۱ میلادی موکول کنند.

اما با وجود تصمیم به تاخیر یک ساله، همچنان این پرسش مطرح است که اگر تا تاریخ جدید نیز کرونا مهار نشد چه باید کرد؟ به‌ویژه آنکه روز سه‌شنبه رئیس انجمن پزشکی ژاپن نیز هشدار داد که اگر واکسن کرونا تهیه نشود، برگزاری این بازی‌ها حتی سال آینده بسیار سخت خواهد بود.

بر این اساس یوشیرو موری، رئیس المپیک ۲۰۲۰ توکیو در جریان مصاحبه با یکی از رسانه‌های ورزشی داخلی ژاپن اعلام کرد که امکان تعویق دوبارۀ تاریخ برگزاری این المپیک وجود ندارد.

او در پاسخ به این پرسش که اگر تهدید کرونا تا سال آینده باقی بماند آیا می‌توان المپیک توکیو را تا سال ۲۰۲۲ به تعویق انداخت، گفت: «نه. در چنین حالتی این بازی‌ها لغو خواهد شد.»

او با تشبیه نبرد با ویروس کرونا به «جنگ با یک دشمن نامرئی» افزود که بازی‌های المپیک پیش از این نیز تنها در دوران جنگ لغو شده بود.

با این وجود آقای موری ابراز امیدواری کرد که این ویروس با موفقیت مهار شود تا «المپیک را تابستان آینده در فضایی صلح‌آمیز برگزار کنیم».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سایه سنگین کرونا بر بازی‌های المپیک؛ ژاپن لغو قریب الوقوع رقابت‌ها را تکذیب کرد

شیوع دوباره ویروس کرونا در ژاپن و وضع محدودیت‌های رفت و آمد در توکیو

مجموعه ژاپنی «فوتبالیست‌ها» پس از ۴۳ سال به پایان رسید