شیوع دوباره ویروس کرونا در ژاپن و وضع محدودیت‌های رفت و آمد در توکیو

Koji Sasahara
Koji Sasahara Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گفته می‌شود مهمترین مراکز شیوع این ویروس در روزهای اخیر کلوپ‌های شبانه بوده‌اند و بیماران نیز عمدتا در دهه دوم یا سوم زندگی‌شان به سر می‌بردند.

آگهی

یوریکو کویکه، وزیر دفاع پیشین ژاپن و فرماندار کنونی توکیو روز شنبه از ساکنان پایتخت خواست تا با توجه به شیوع دوبارۀ ویروس کرونا، از رفت و آمد به دیگر مناطق ژاپن خودداری کنند.

بنا بر اعلام مقامات، شمار مبتلایان جدید ویروس کرونا در پایتخت ژاپن روز شنبه برای سومین روز متوالی به بیش از ۱۰۰ نفر رسیده است و تنها در ۲۴ ساعت منتهی به این روز ۱۳۱ نفر به جمع مبتلایان به کووید۱۹ در این شهر اضافه شده‌اند.

گفته می‌شود مهمترین مراکز شیوع این ویروس در روزهای اخیر کلوپ‌های شبانه بوده‌اند و بیماران نیز عمدتا در دهه دوم یا سوم زندگی‌شان به سر می‌بردند. یک روز پیش از این نیز آمار مبتلایان جدید در توکیو ۱۲۴ نفر بوده است.

شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر این کشور به بیش از ۱۹ هزار نفر و شمار قربانیان نیز به ۹۷۶ نفر رسیده است.

با وجود شیوع دوبارۀ ویروس کرونا بویژه در پایتخت، یاسوتوشی نیشیمورا وزیر اقتصاد ژاپن اعلام کرد که دولت قصد ندارد دوباره وضعیت اضطراری برقرار کند.

پیش از این برقراری وضعیت اضطراری و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها باعث شده بود که ژاپن به عنوان سومین اقتصاد بزرگ جهان در سه ماهه نخست سال جاری میلادی با رکود اقتصادی مواجه شود.

اگرچه ژاپن در جدول رده‌بندی کشورهایی که با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند هم اکنون رتبه ۵۶ را داراست، اما شیوع دوباره ویروس کرونا و احتمال برقراری دوباره محدودیت‌ها، مقامات این کشور و صاحبان مشاغل را با مشکلی جدی روبرو کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار قربانیان سیل در ژاپن از ۵۰ نفر گذشت

ژاپن: اگر تا سال دیگر کرونا مهار نشود المپیک توکیو لغو خواهد شد

مجموعه ژاپنی «فوتبالیست‌ها» پس از ۴۳ سال به پایان رسید