Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

اجرای دومین مرحله از کاهش تدریجی محدودیت‌های اجتماعی در توکیو

Koji Sasahara
Koji Sasahara Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یوریکو کویکه، فرماندار توکیو از ساکنان این شهر خواست به همکاری خود با مقامات برای مبارزه با شیوع کرونا ادامه دهند. او تاکید کرد تا زمانی که هیچ واکسنی برای این بیماری تهیه نشود، همه چیز به اراده و رفتار شهروندان بستگی دارد.

آگهی

مقامات توکیو، پایتخت ژاپن روز جمعه اعلام كردند که از هفته آینده این شهر وارد دومین مرحله از کاهش تدریجی محدودیت‌های اجتماعی خواهد شد.

یوریکو کویکه، وزیر دفاع پیشین ژاپن و فرماندار کنونی توکیو در جریان نشست خبری که روز جمعه برگزار شد، اعلام کرد که این تصمیم در پی کاهش قابل توجه شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این شهر گرفته شده است.

با این وجود خانم کویکه از ساکنان توکیو خواست به همکاری خود با مقامات شهری برای مبارزه با شیوع کرونا ادامه دهند. او تاکید کرد تا زمانی که هیچ واکسنی برای این بیماری تهیه نشود، همه چیز به اراده و رفتار شهروندان بستگی دارد.

از نیمۀ ماه فوریه تا کنون ۱۶ هزار و ۶۸۳ نفر در ژاپن به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند. از این تعداد بیش از ۱۴ هزار نفر بهبود یافته و ۸۶۷ نفر نیز جان باخته‌اند؛ بقیۀ مبتلایان تحت درمان قرار دارند.

شمار مبتلایان در شهر ۱۴ میلیون نفری توکیو حدود ۵۲۰۰ نفر بوده است و از این تعداد نزدیک به ۳۰۰ نفر نیز جان باخته‌اند.

ژاپن که زمانی در موضوع شیوع کرونا رتبه دوم را پس از چین در جدول رتبه‌بندی جهانی کشورهای آلوده به این ویروس داشت، اکنون در رتبه چهلم این جدول قرار دارد.

اوج شیوع این بیماری در این کشور در نیمۀ ماه آوریل بود یعنی زمانی که شمار روزانه مبتلایان جدید به بیش از ۷۰۰ نفر رسید. این آمار در حال حاضر بطور قابل توجهی کاهش یافته و در هفته گذشته نرخ روزانه ابتلا به کووید۱۹ در سراسر این کشور بطور متوسط زیر ۳۰ نفر بوده است.

دولت ژاپن که از ۷ آوریل در سراسر این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرده بود، سرانجام هفتۀ گذشته این وضعیت را بطور سراسری لغو کرد. اما به مقامات محلی اجازه داد تا متناسب با شرایط حاکم در هر منطقه، دستورالعمل‌های خود را برای حرکت تدریجی به سمت برقراری وضعیت عادی به اجرا بگذارند.

در توکیو مرحله اول کاهش محدودیت‌های اجتماعی از دوشنبه گذشته ۲۵ مه به اجرا گذاشته شد و به این ترتیب بارها و رستوران‌ها اجازه یافتند تا ساعت ۲۲ فعالیت کنند. اما سالن‌های تئاتر و سینما همچنان تعطیل و دیگر فعالیت‌های تجاری نیز همچنان با محدودیت‌هایی روبرو بودند.

در دومین مرحله که از دوشنبه آینده اجرا می‌شود، کلاس‌های آموزش خصوصی می‌توانند آغاز به کار کنند، فعالیت در سالن‌های تئاتر و سینما نیز از سر گرفته خواهد شد و دیگر فعالیت‌های تجاری نیز می‌توانند بدون هیچ محدودیتی به کار خود ادامه دهند.

زمان اعلام سومین مرحله کاهش تدریجی محدودیت‌های قرنطینه هنوز مشخص نیست؛ مرحله‌ای که تداوم کار بارها و رستوران‌ها تا نیمه شب مجاز می‌شود و سالن‌های ویژه بازی‌های ویدئویی و آنلاین نیز می‌توانند فعالیت خود را از سر بگیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز به کار اولین خلبان زن هواپیماهای جنگنده در ژاپن

چرا ژاپن در بحبوحه جنگ روسیه میزبان کنفرانس «بازسازی» اوکراین است؟

دست‌کم ۴۸ نفر در پی وقوع زمین‌لرزه‌های قدرتمند در سواحل غربی ژاپن کشته شدند