برگزاری المپیک تابستانی توکیو یک سال به تعویق افتاد

برگزاری المپیک تابستانی توکیو یک سال به تعویق افتاد
Copyright  AP Photo/Eugene Hoshiko
نگارش از یورونیوز

برگزاری مسابقات المپیک تابستانی توکیوی ژاپن به مدت یک سال به تعویق افتاد.

کمیته بین‌المللی المپیک روز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای از تعویق زمان برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ خبر داد.

در این بیانیه آمده است که تصمیم به تعویق زمان برگزاری این بازی‌ها پس از برگزاری یک ویدئو کنفرانس در بامداد سه‌شنبه با حضور مقامات عالی برگزار کننده این رقابتها از جمله توماس باخ، رئیس کنونی کمیته بین‌المللی المپیک و شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن گرفته شده است.

نتایج گفتگوها به شرح زیر است:

هر دو مقام عالی نگرانی خود را درباره شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و تاثیر آن زندگی مردم و آماده سازی ورزشکاران برای این مسابقات ابراز کردند.

هر دو مقام ضمن قدردانی از فعالیت‌های کمیته سازماندهی المپیک توکیو ۲۰۲۰ و تلاش‌هایی که تا کنون توسط دیگر نهادها انجام شده، اعلام کردند که با توجه به شرایط غیرقابل پیش‌بینی که شیوع کرونا در سراسر جهان بوجود آورده است، برای حفظ سلامتی ورزشکاران و تمام شرکت کنندگان در بازی‌های المپیک، زمان برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را به تاریخ دیگری البته نه دیرتر از تابستان ۲۰۲۱ به تعویق می‌اندازند.

شرکت کنندگان در این نشست توافق کردند که مشعل المپیک تا زمان برگزاری آن در تاریخ جدید، همچنان در ژاپن باقی بماند. آنها اعلام کردند که بازی‌ها در تاریخ جدید نیز همچنان تحت نام بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ برگزار خواهند شد.

دیگر شرکت کنندگان در این نشست عبارت بودند از: یوشیرو موری رئیس کمیته برگزار کننده المپیک توکیو ۲۰۲۰، سیکو‌ هاشیموتو وزیر المپیک ژاپن، یوریکو کوئیکه فرماندار توکیو، جان کوتز رئیس کمسیون هماهنگی کمیته بین‌المللی المپیک، کریستف دو کپر و کریستوف دوبی مدیران اجرایی IOC.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا