Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شینزو آبه وضعیت اضطراری را به سراسر ژاپن گسترش داد

 شینزو آبه وضعیت اضطراری را به سراسر ژاپن گسترش داد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر ژاپن به تازگی اعلام کرده است که برای کاستن از تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا بر مردم در صدد است تا مبلغ ۱۰۰ هزار ین (معادل ۸۵۵ یورو) را به حساب هر یک از شهروندان این کشور واریز کند.

آگهی

نخست وزیر ژاپن روز پنجشنبه از گسترش یافتن وضعیت اضطراری ناشی از شیوع ویروس کرونا به تمام مناطق کشورش خبر داد و از شهروندان خواست برای کاستن از روند رکود اقتصادی در معاملات از وجه نقد استفاده کنند.

شینزو آبه که در پایان نشست ویژه با کارشناسان و متخصصان پزشکی برای بررسی روند مقابله با بحران شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشورش سخن می‌گفت،‌ تاکید کرد که وضعیت اضطراری از این پس به جای هفت منطقه به سراسر کشور گسترش می‌یابد.

آقای آبه هفته گذشته برای پیشگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا در کشورش در هفت منطقه از ۴۷ منطقه مجمع‌الجزایر ژاپن از جمله توکیو،‌ پایتخت و مناطق حومه آن و نیز منطقه اوزاکا که از آن به عنوان کلان شهر غرب ژاپن نام می‌برند،‌ وضعیت اضطراری وضع کرده بود.

شهروندان این کشور ۱۲۶ میلیون نفری بر اساس دستور‌العمل اولیه دولت قرار است تا ششم ماه مه محدودیت‌های وضع شده در پی برقراری وضعیت اضطراری را رعایت کنند.

برقراری وضعیت اضطراری در ژاپن به معنی قرنطینه اجباری نیست اما به مقامات محلی و منطقه‌ای امکان می‌دهد در صورت لزوم شهروندان را به محدود کردن حداکثری تردد و آمد و شدها فرا بخوانند و نیز از صاحبان برخی مشاغل و کسب و کارها بخواهند به صورت موقت دست از کار بکشند.

در این دستور‌العمل دولتی هیچگونه جریمه و مجازاتی برای افراد که به توصیه‌ها توجه نکنند،‌ در نظر گرفته نشده است. این مسئله ظاهرا از پایند بودن شهروندان ژاپنی به رعایت مقررات ناشی می‌شود.

مسئولان بسیاری از مناطق ژاپن از جمله استان آیچی در مرکز و استان کیوتو در غرب این کشور پیش از این از دولت خواسته بودند که مناطق تحت مدیریت آنها را نیز مشمول مقررات وضعیت اضطراری قرار دهد.

گسترش یافتن وضعیت اضطراری به سراسر ژاپن به اعتقاد کارشناسان ناشی از نزدیک بودن تعطیلات پرشمار هفته پایانی ماه جاری میلادی و اوایل مه است.

سخنگوی دولت ژاپن روز پنجشنبه پیش از برپایی نشست نخست وزیر با کارشناسان پزشکی و بهداشتی گفته بود که اگر وضعیت اضطراری به مناطقی محدود شود شهروندان ممکن است برای استفاده از تعطیات به مناطق همجوار سفر کنند.

ژاپن از جمله کشورهایی است که تاکنون توانسته به خوبی بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا را مدیریت و کنترل کند،‌ با این حال شمار موارد ابتلا به ویروس از پایان مارس تاکنون به طرز محسوسی افزایش یافته است.

آخرین آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت ژاپن از ابتلای حدود ۱۰ هزار نفر از شهروندان این کشور به ویروس کرونا حکایت دارد. بر اساس این آمار از زمان شیوع بحران سلامت ناشی از گسترش بیماری کووید ۱۹ تاکنون ۱۳۶ نفر در ژاپن جان باخته‌اند.

شینزو آبه به تازگی اعلام کرده است که برای کاستن از تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در ژاپن در صدد است تا مبلغ ۱۰۰ هزار ین (معادل ۸۵۵ یورو) را به حساب هر یک از شهروندان این کشور واریز کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اظهارات شهردار ژاپنی درباره خرید زنان جنجالی شد

برگزاری المپیک تابستانی توکیو یک سال به تعویق افتاد

شهرداری توکیو برای افزایش نرخ زاد و ولد اپلیکیشن دوستیابی راه‌اندازی می‌کند