وزارت بهداشت ایران: شمار جان‌باختگان کرونا از ۵ هزار نفر فراتر رفت

وزارت بهداشت ایران: شمار جان‌باختگان کرونا از ۵ هزار نفر فراتر رفت
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت بهداشت ایران: شمار جان‌باختگان کرونا از ۵ هزار نفر فراتر رفت

آگهی

وزارت بهداشت ایران روز شنبه اعلام کرد که شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در کشور از پنج هزار نفر فراتر رفته است.

به گفته کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران با مرگ ۷۳ بیمار دیگر شمار قربانیان بیماری «کووید ۱۹» در ایران به ۵۰۳۱ نفر رسیده است.

بنا به آمار وزارت بهداشت ایران تاکنون ۸۰۸۶۸ مورد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در ایران به ثبت رسیده است. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران از این تعداد حال نزدیک به ۵۶ هزار نفر بهبود یافته است.

کیانوش جهانپور همچنین گفت که تاکنون بیش از ۳۳۰ هزار تست کرونا در ایران گرفته شده است.

تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در ایران براساس آمار وزارت بهداشت روز شنبه برای پنجمین روز متوالی دو رقمی بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP

شمار قربانیان کرونا در ایران در حالی از پنج هزار نفر فراتر رفته است که فعالیت مشاغل کم خطر در تهران طبق اعلام قبلی دولت حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران از روز شنبه ۳۰ فروردین از سر گرفته شد. همزمان با از سرگیری فعالیت های حرفه ای کم خطر در تهران نگرانی ها در مورد احتمال موج دوم شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» ادامه دارد.

حسن روحانی روز شنبه با وجود از سرگیری فعالیت مشاغل کم خطر در تهران از مردم خواست که همچنان به شعار «در خانه بمانیم» پایبند باشند. وی همچنین از ایرانیان خواست که به اجرای «توصیه های بهداشتی» ادامه دهند.

از سوی دیگر کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز شنبه در صفحه توئیتر خود از عدم صدور اجازه ورود «کیت های تشخیص کرونا از کره جنوبی» به دلیل تحریم های آمریکا علیه تهران سخن گفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در چه سنی می‌توان یک فرد را «پیر» دانست؟

«آبجوساز خودکار»؛ مرد متهم به رانندگی هنگام مستی به دلیل تولید طبیعی الکل در بدنش تبرئه شد

روزی چند عدد تخم‌‌مرغ می‌توان خورد؟ متخصصان تغذیه پاسخ می‌دهند