Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ابتکار شراب فروشی آلمانی برای جذب مشتری در دوران شیوع کرونا

راهکار رستوران‌دار آلمانی برای ادامه کسب و کارش در روزهای شیوع ویروس کرونا
راهکار رستوران‌دار آلمانی برای ادامه کسب و کارش در روزهای شیوع ویروس کرونا Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«رستوران باید تعطیل می‌شد و هیچ کس مجاز به نشستن داخل رستوران نبود بنابراین یا باید کار را واگذار می‌کردم یا می‌جنگیدم. تصمیم گرفتم که بجنگم.»

آگهی

توماس متزماچر به‌دلیل مقررات جدید آلمان که در این روزها برای مقابله با شیوع بیشتر ویروس کرونا از تجمع مردم جلوگیری می‌کند مجبور به بستن رستوران خود در فرانکفورت که با یکی از شراب‌های سنتی سیب آلمان معروف است شد. اما او راه حل جدیدی پیدا کرد.

او بخشی از رستوران خود را برای تحویل سفارش مردم از طریق خودرو تغییر شکل داد. این نوع تحویل سفارش در آلمان در این روزها ممنوع نیست. او با این روش علاوه بر شراب معروف خود، سفارش‌های دیگر مانند شنیسل، سیب‌زمینی سرخ کرده و سایر غذاهای مورد علاقه آلمانی‌ها را قبول می‌کند. جلوی رستوران او، این روزها صف‌ طولانی از خودروها شکل می‌گیرد.

وی درباره این ایده گفت: «رستوران باید تعطیل می‌شد و هیچ کس مجاز به نشستن داخل رستوران نبود بنابراین یا باید کار را واگذار می‌کردم یا می‌جنگیدم. تصمیم گرفتم که بجنگم.»

این رستوران معروف از سال ۱۸۰۷ در حال فعالیت است و به‌طور معمول فضایی برای سرویس‌دهی به ۲۰۰ نفر داخل رستوران و ۲۰۰ نفر در فضای خارج از آن دارد.

آسوشیتدپرس
کارمندان رستوران در حال آماده کردن سفارش‌ها هستندآسوشیتدپرس

حال بخشی از این رستوران تغییر شکل داده است. یک تخته لیز با فاصله گذاری مناسب تعبیه شده است تا مشتری‌ها سفارش خود را تحویل بگیرند. سفارش‌ها داخل یک ظرف پلاستیکی گذاشته می‌شود تا به راحتی سر بخورد. قبل از اینکه مشتریان به این تخته برسند به کارمندان این رستوران که مشغول فعالیت برای تهیه غذاها هستند، سفارش خود را ارائه می‌دهند.

متزماچر از این کار رضایت دارد: «عالی است. مشتریان ثابت من حمایتم می‌کنند و واقعا خوشحال هستند که فعالیتم را از سر گرفتم.»

با این حال این رستوران‌دار به مانند قبل درآمد ندارد اما راضی است و می‌گوید که بهتر از هیچی است: «حداقل کارمان را ادامه می‌دهیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک رستوران ایتالیایی به مشتریانش در قبال غذا خوردن بدون داشتن تلفن همراه، یک بطری شراب هدیه می‌دهد

مسابقه کارکنان رستوران‌های پاریس برای حمل سریع سینی سفارش مشتری‌ها برگزار شد

دادگاهی در هند به پرونده‌‌ای درباره این‌که چه کسی اولین بار مرغ کره‌ای را درست کرد رسیدگی خواهد کرد