Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سیرصعودی تعداد شهروندان بریتانیا متقاضی تابعیت در اتحادیه اروپا

APTOPIX Britain EU
APTOPIX Britain EU Copyright Matt Dunham/Copyright 2016 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistribu
Copyright Matt Dunham/Copyright 2016 The Associated Press. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistribu
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمارها نشان می دهند که شهروندان بریتانیایی در پی خروج این کشور از اتحادیه اروپا بیش از گذشته تمایل دارند تا تابعیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را بدست آورند.

آگهی

آمارها نشان می دهد در سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۱۶ هزار بریتانیایی، تابعیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را کسب کرده اند.

در سال ۲۰۱۶، سال برگزاری رفراندوم برکسیت در ماه ژوئن این تعداد نزدیک به هشت هزار نفر بود.

به گفته یورواستات، مرکز آمار کمیسیون اروپا، بریتانیایی‌ها به هفتمین کشور اروپایی تبدیل شده اند که شهروندان آن درخواست ملیت کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا را می کنند.

آلمان و فرانسه اولویت بریتانیایی ها

در میان شهروندان بریتانیایی که تابعیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را درخواست کرده اند، نام دو کشور آلمان و فرانسه بیش از همه به چشم می خورند. ۵۹ درصد از بریتانیایی‌های متقاضی، خواسته اند ملیت آلمانی و یا فرانسوی داشته باشند.

برکسیت؛ سیرصعودی درخواست تابعیت از سوی بریتانیایی ها

تعداد شهروندان بریتانیایی که پس از نتیجه همه پرسی برکسیت در ژوئن ۲۰۱۶ درخواست ملیت‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا را کرده اند بطور بی‌سابقه‌ای زیاد شده است. ۵۱ درصد از شهروندان در این همه پرسی خواهان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شدند.  

از سال‌ ۲۰۱۶ تا به امروز تعداد متقاضیان ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا سیر تصاعدی داشته است. بریتانیا از ۳۱ ژانویه سال جاری میلادی سرانجام از اتحادیه اروپا خارج شد هرچند هم چنان این کشور موظف است به تعهدات خود در بازار مشترک اروپایی و دیگر پیمان‌های مشترک اتحادیه اروپا تا پایان سال میلادی عمل کند. مذاکرات بین دولت محافظه کار بوریس جانسون و اتحادیه اروپا برای تعیین قواعد و قوانین جدید بین دوطرف، قراربوده تا دسامبر سال ۲۰۲۰ پایان بگیرد. حال با شیوع ویروس کرونا در اروپا احتمال دارد زمان مذاکرات برای کسب توافق‌های مشترک تمدید شود.

کاهش اعطای تابعیت برای سومین سال متوالی در صحن اتحادیه اروپا

اعطای تابعیت به ملیت‌های دیگر در سال ۲۰۱۸ بار دیگر روند نزولی داشته است.

در این سال ۶۷۲ هزار نفر موفق شده اند تابعیت یکی ازکشورهای عضو اتحادیه اروپا را کسب کنند. سال ۲۰۱۷ این عدد ۷۰۰ هزار و ۶۰۰  و در سال ۲۰۱۶، ۸۴۳۹۰۰ نفربود.

از میان ۶۷۲ هزار نفری که موفق به کسب ملیت کشورهای اروپایی شده اند ۱۳ درصد شهروندان قاره اروپا  بوده اند و بقیه از دیگر قاره‌ها آمده اند.

مراکشی ها در صدر کسب تابعیت های اروپایی

آمار نشان می دهد، مراکشی‌ها ده درصد از این آمار را با کسب بالاترین رقم به خود اختصاص می دهند. اغلب مراکشی ها، ۸۴درصد، سه تابعیت اسپانیایی، ایتالیایی و یا مراکشی را بدست آورده اند.

پس از آنها شهروندان کشور اروپایی آلبانی قرار می گیرند. آلبانی که عضو اتحادیه اروپا نیست یکی از فقیرترین کشورهای قاره سبز است. اکثریت جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می دهند. ۴۷۴۰۰ تن از شهروندان این کشور تابعیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را بدست آورده اند.

پس از آلبانی ترک‌ها هستند. ۲۸۴۰۰ نفر ازشهروندان ترکیه موفق شده اند ملیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را کسب کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اختلاف در مذاکرات تجاری پسابرکسیت؛ بریتانیا انتظارات خود را اعلام می‌کند

دوران پسابرکسیت؛ بریتانیا به مهاجران کم مهارت روادید نمی‌دهد

ورود رئیس جمهور گرجستان به قانون جنجالی رسانه‌ها با استفاده از حق وتو؛ حزب حاکم کوتاه نمی‌آید