کشته شدن سرباز اوکراینی در گلوله‌باران دونباس؛ مسکو به اخلال در روند صلح متهم شد

کشته شدن سرباز اوکراینی در گلوله‌باران دونباس؛ مسکو به اخلال در روند صلح متهم شد
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی کشته شدن یک سرباز اوکراینی و زخمی شدن تن دیگر در جریان گلوله باران روز سه‌شنبه منطقه دونباس شرقی، این کشور ارتش روسیه را عامل انجام این حملات معرفی کرد.

آگهی

در پی کشته شدن یک سرباز اوکراینی و زخمی شدن چهار تن دیگر در جریان گلوله باران روز سه‌شنبه منطقه دونباس شرقی، این کشور ارتش روسیه را عامل انجام این حملات معرفی کرد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، این اقدام منتسب به روسیه را رفتاری تحریک‌آمیز و در جهت اخلال در روند صلح ارزیابی کرد و خواستار برگزاری نشست فوری شورای امنیت ملی این کشور به منظور ارزیابی نحوه واکنش احتمالی اوکراین شد.

این در حالی است که روسای جمهور روسیه و اوکراین دسامبر گذشته مذاکرات صلحی را به ابتکار فرانسه و آلمان در پاریس آغاز کردند و به گفته دفتر ریاست جمهوری اوکراین آقایان پوتین و زلنسکی هفته طی تماسی تلفنی با یکدیگر در خصوص ادامه روند صلح در شرق اوکراین به گفتگو پرداخته بودند.

البته مسکو تاکنون نسبت به ادعای طرح شده توسط اوکراین مبنی بر دست داشتن ارتش این کشور در حملات روز سه‌شنبه به شرق اوکراین واکنشی نشان نداده است.

به دنبال اقدام مسکو در سال ۲۰۱۴ میلادی مبنی بر الحاق شبه جزیره کریمه به خاک روسیه و پشتیبانی از جدایی‌طلبان شرق اوکراین، روابط سیاسی میان کیف و مسکو رو به تیرگی گذاشت و در جریان درگیری نظامی میان ارتش اوکراین و نیروهای جدایی‌طلب تحت حمایت روسیه از سال ۲۰۱۴ تاکنون حداقل ۱۳ هزار نفر در شرق اوکراین کشته شده‌اند.

ولودیمیر زلنسکی پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ماه آوریل گذشته وعده داد که به خصومت میان دو کشور پایان می‌دهد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشنهاد اوکراین برای استقرار پلیس سازمان امنیت و همکاری اروپا در دونباس

آتش‌بس تازه میان ارتش اوکراین و جدایی‌طلبان شرق این کشور

زلنسکی با رد استعفای نخست وزیر اوکراین به او فرصت دوباره داد