Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

صدها سرنشین مبتلاء به ویروس کرونا از کشتی تفریحی در قرنطینه خارج می‌شوند

صدها سرنشین مبتلاء به ویروس کرونا از کشتی تفریحی در قرنطینه خارج می‌شوند
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
Copyright عکس از آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمار کل مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا در کشتی تفریحی کروز تا روز یکشنبه ۳۵۵ نفر بود. این رقم به این معنا است که این کشتی به مهمترین محل شیوع ویروس جدید کرونا در خارج از خاک چین تبدیل شده است.

آگهی

آمریکا شماری از شهروندان خود را که در کشتی تفریحی کروز به سر می بردند با اعزام دو هواپیما از ژاپن به ایالات متحده باز می گرداند.

حدود ۴۰۰ شهروند آمریکایی در کشتی تفریحی کروز حضور داشتند. از این تعداد ۴۴ نفر به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند.

سرنشینان کشتی کروز از روز سوم فوریه (۱۴ بهمن) که این کشتی در بندر یوکوهامای ژاپن پهلو گرفت تحت قرنطینه قرار گرفته بودند.

شمار کل مبتلایان به نوع جدید ویروس کرونا در کشتی تفریحی تا روز یکشنبه ۳۵۵ نفر بود. این رقم به این معنا است که این کشتی به لحاظ شمار مبتلایان، بزرگترین محل شیوع ویروس جدید کرونا در خارج از خاک چین است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

با پایان قرنطینه دو هفته ای سرنشینان این کشتی اکنون علاوه بر آمریکا کشورهای کانادا، ایتالیا و کره جنوبی نیز در نظر دارند زمینه بازگشت آن دسته از شهروندان خود را که در این کشتی حضور دارند فراهم کنند.

کشتی دایموند پرنسس کروز حدود ۳۷۰۰ مسافر و خدمه دارد که بنا به گزارش ها نیمی از آنها ژاپنی هستند.

مقامات آمریکا اعلام کرده اند که تنها آن دسته از سرنشینان کشتی کروز که در حال حاضر علائم ابتلا به ویروس جدید کرونا را ندارند می توانند به ایالات متحده بازگردند. این افراد پس از بازگشت به مدت دو هفته در قرنطینه خواهند بود.

این در حالی است که آن دسته از شهروندان آمریکا که ابتلای آنها به نوع جدید ویروس کرونا ثابت شده است در ژاپن بستری خواهند شد.

عکس از آسوشیتدپرس
شیوع ویروس جدید کرونا در چینعکس از آسوشیتدپرس

هرچند آمار قربانیان در چین طی روزهای گذشته روندی نزولی داشته اما سازمان جهانی بهداشت هشدار داده که پیش بینی روند شیوع نوع جدید ویروس کرونا «غیرممکن» است.

دولت چین روز دوشنبه تعداد افرادی را که طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان باختند ۱۰۵ نفر اعلام کرد. این آمار در روزهای یکشنبه و شنبه به ترتیب ۱۴۲ و ۱۴۳ نفر بود.

از سوی دیگر آمار مبتلایان جدید در خارج از استان هوبی (محل اصلی شیوع بیماری) در روز دوشنبه به ۱۱۵ نفر رسید. این در حالی است که این رقم هفته گذشته ۴۵۰ نفر بود.

روند نزولی قربانیان و مبتلایان جدید به ویروس باعث شده است که مقامات چین از «کنترل» شیوع ویروس جدید کرونا سخن بگویند.

ویروس جدید کرونا تا به امروز در چین ۱۷۷۰ قربانی گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا ژاپن در بحبوحه جنگ روسیه میزبان کنفرانس «بازسازی» اوکراین است؟

شی: آمریکا چین را تحریک به حمله به تایوان می‌کند؛ در دام نمی‌افتم

نتایج یک پژوهش: آمریکا در انرژی هسته‌ای ۱۵ سال از چین عقب است