Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درگیری‌ها در حومه پایتخت لیبی با وجود قطعنامه سازمان ملل از سر گرفته شد

درگیری‌ها در حومه پایتخت لیبی با وجود قطعنامه سازمان ملل از سر گرفته شد
Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

باوجود صدور قطعنامه آتش‌بس شورای امنیت سازمان ملل متحد، نظامیان دولت توافق ملی لیبی و سربازان وابسته به ژنرال حفتر روز پنجشنبه با در حومه جنوبی طرابلس، پایتخت با یکدیگر درگیر شدند.

آگهی

با وجود صدور قطعنامه آتش‌بس شورای امنیت سازمان ملل متحد، نظامیان دولت توافق ملی لیبی و سربازان وابسته به ژنرال حفتر روز پنجشنبه با در حومه جنوبی طرابلس، پایتخت با یکدیگر درگیر شدند.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد شامگاه چهارشنبه از دو طرف درگیر در کشور جنگ زده لیبی خواسته بودند تا با پایان دادن فوری به درگیری‌ها، یک آتش‌بس بلندمدت برقرار کنند.

این در حالی است که فرودگاه معيتيقه، تنها فرودگاه مشغول به کار در طرابلس شامگاه چهارشنبه و در پی برخورد راکت، فعالیت خود را متوقف کرد.

نیروهای ژنرال حفتر، مستقر در شهر مصراته در شرق لیبی از نزدیک دو سال پیش با نظامیان دولت مرکزی به ریاست فائز سراج در حال جنگ هستند. سازمان ملل متحد دولت آقای سراج را به‌عنوان تنها قدرت سیاسی مشروع در لیبی به رسمیت می‌شناسد. دولت ترکیه با حمایت از ژنرال حفتر، شماری از شبه‌نظامیان ارتش ملی (ارتش آزاد سابق) را به لیبی فرستاده است.

با وجود پا در میانی بسیاری از قدرت‌های جهانی و منطقه‌ای برای پایان دادن به جنگ داخلی در لیبی، هیچکدام از دو نیروی اصلی درگیر از مواضع خود کوتاه نمی‌آیند.

لیبی از سال ۲۰۱۱ و همزمان با آغاز مخالفت‌های گسترده با رژیم ژنرال معمر قذافی وارد یک چرخه ناتمام خشونت و جنگ داخلی شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت وفاق ملی لیبی آتش‌بس یک جانبه خلیفه حفتر را رد کرد

هشدار لودریان: خطر بالاگرفتن تنش در لیبی منطقه را تهدید می‌کند

نشست شورای امنیت برای حمله مسکو به بیمارستان کودکان در اوکراین به ریاست روسیه:ما بودیم کسی زنده نبود