پزشک چینی افشاگر ویروس جدید کرونا درگذشت؛ شمار قربانیان به ۶۳۰ نفر رسید

پزشک چینی افشاگر ویروس جدید کرونا درگذشت؛ شمار قربانیان به ۶۳۰ نفر رسید
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لی وینلیانگ که برای نخستین بار زنگ خطر ویروس جدید کرونا را به صدا درآورد و خود نیز به همین ویروس مبتلا شد در بیمارستان درگذشت. ساعاتی پیش از انتشار این خبر اعلام شده بود دکتر لی وینلیانگ در شرایط وخیمی قرار دارد و به کما رفته است.

آگهی

همزمان با درگذشت لی وینلیانگ، چشم پزشک چینی که برای نخستین بار زنگ خطر را برای ویروس جدید کرونا به صدا درآورد و خود نیز به همین ویروس مبتلا شد، شمار قربانیان این بیماری به ۶۳۰ نفر رسید.

 ساعاتی پیش ازتایید خبر درگذشت دکتر لی وینلیانگ، اعلام شده بود که این چشم پزشک در شرایط وخیمی قرار دارد و به کما رفته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه بیمارستان محل بستری شدن دکتر لی وینلیانگ اعلام کرد وی در ساعت ۲ و ۵۸ دقیقه بامداد جمعه به وقت محلی جان باخت.

باوجود آنکه شامگاه پنجشنبه ابتدا سازمان جهانی بهداشت و ارگان وابسته به حزب کمونیست چین گزارش کردند که لی وینلیانگ فوت شده است، رسانه‌های رسمی چین اعلام کردند که پس از عملیات احیا، وی همچنان زنده است اما در شرایط وخیمی به سر می‌برد.

آقای لی وینلیانگ، چشم‌ پزشک ۳۴ ساله در بیمارستان مرکزی هووان، پس از آن‌که در ماه دسامبر متوجه این بیماری شد و نسبت به اثرات آن به طور عمومی شروع به اطلاع‌رسانی کرد توسط پلیس چین احضار و به اتهام درج اخبار غلط بر روی اینترنت توبیخ شد.

این در حالی است که همزمان با اعلام موارد جدید از ابتلا به این ویروس در بریتانیا و آلمان، شمار مبتلایان تایید‌شده در اروپا به ۲۹ مورد رسید.

تا کنون ۲۸ هزار و دویست نفر در جهان به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۶۳۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. این آخرین آماری است که بامداد جمعه به وقت محلی از سوی دولت چین اعلام شده است. 

حدود نیمی از مجموع قربانیان ویروس کرونا در شهر هووان چین بوده‌اند، جایی که این بیماری برای اولین بار تشخیص داده شد.

در همین حال دولت ایتالیا از بیم شیوع ویروس کرونا ده‌ها مسافر را که از شهر هووان چین بازمی‌گشتند قرنطینه کرده است. در پی این تصمیم ۵۶ ایتالیایی و ۳۰ لهستانی با هواپیمای مخصوص به نیروگاهی نظامی در رم منتقل شدند. مسافران دو هفته در شرایط محصور باقی خواهند ماند.

۲۵۴ نفر نیز که روز یکشنبه از هووان چین به فرانسه رسیده‌اند اکنون در شرایط قرنطینه در اردوگاهی در استان اکس‌آن‌پروانس قرار دارند.

در پی شیوع ویروس کرونا، دهها شرکت هوایی پروازهای خود از چین و به مقصد این کشور را لغو کرده اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ابتلای یک نوزاد تازه متولد شده به کرونا؛ آیا ویروس از رحم منتقل می‌شود؟

چین و فروش تجهیزاتی با کاربرد نظامی به روسیه؛ هدف واشنگتن از انتشار عمومی اطلاعات محرمانه چیست؟

طوفان در چین آدم‌ها را در خواب از آپارتمان‌های بلندمرتبه بیرون کشید