کمیته مشورتی مهاجرت: بریتانیا سطح حقوق مهاجران ماهر را کاهش دهد

کمیته مشورتی مهاجرت: بریتانیا سطح حقوق مهاجران ماهر را کاهش دهد
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

الن مانینگ، رئیس کمیته مشورتی مهاجرت بریتانیا: «پیشنهادهای این کمیته می تواند باعث افزایش اندکی در «تولید ناخالص داخلی سرانه» و بهره‌وری و اندکی بهبود در مالیه عمومی می شود. »

آگهی

کمیته مشورتی مهاجرت، نهاد مستقلی که به دولت بریتانیا مشورت می دهد، به لندن توصیه کرده است که حداقل حقوق مهاجران ماهر را از ۳۰ هزار پوند کنونی به ۲۵،۶۰۰ پوند در سال کاهش دهد.

الن مانینگ، رئیس کمیته مشورتی مهاجرت می گوید که توصیه‌های آنها به دولت بریتانیا احتمالا می تواند رشد جمعیتی و رشد اقتصادی این کشور را در مقایسه با دوران عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا که آزادی رفت و آمد بین بریتانیا و اتحادیه اروپا وجود داشت، کاهش دهد چرا که توصیه ما این است که معیارهای سطح مهارت و دستمزد در پذیرش مهاجران به کار گرفته شود.

این کمیته مشورتی گفته است که اگر دولت خواستار اجرای یک سیستم مهاجرتی مبتنی بر امتیاز است،‌ باید راهی نیز برای کارگران ماهری که هنوز پیشنهاد کاری ندارند، باز کند.

مانینگ همچنین گفته است که پیشنهادهای این کمیته می تواند باعث افزایش اندکی در «تولید ناخالص داخلی سرانه» و بهره‌وری و اندکی بهبود در مالیه عمومی می شود.

با اجرای این پیشنهاد اگر چه درخواست‌ها برای خدمات بهداشتی-درمانی دولتی، مدارس و مسکن اندکی کاهش می یابد، اما فشارها بر مراقبت‌های اجتماعی که به کارمندان کم درآمد متکی است، افزایش خواهد یافت.

این کمیته گفته است که دولت باید خیلی زود تصمیماتی در مورد سیستم مهاجرتی بریتانیا اتحاذ کند تا به شرکت‌ها فرصت کافی داده شود خود را آماده ورود به سال ۲۰۲۱ کنند.

با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در روز جمعه، دولت در حال برنامه‌ریزی برای بزرگترین کنترل مرزی دهه‌های اخیر بریتانیاست و به اولویت داشتن مهاجرانی که از اتحادیه اروپا می ایند نسبت به مهاجران دیگر کشورها، پایان می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان