کمیته مشورتی مهاجرت: بریتانیا سطح حقوق مهاجران ماهر را کاهش دهد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کمیته مشورتی مهاجرت: بریتانیا سطح حقوق مهاجران ماهر را کاهش دهد
کپی رایت  AP

کمیته مشورتی مهاجرت، نهاد مستقلی که به دولت بریتانیا مشورت می دهد، به لندن توصیه کرده است که حداقل حقوق مهاجران ماهر را از ۳۰ هزار پوند کنونی به ۲۵،۶۰۰ پوند در سال کاهش دهد.

الن مانینگ، رئیس کمیته مشورتی مهاجرت می گوید که توصیه‌های آنها به دولت بریتانیا احتمالا می تواند رشد جمعیتی و رشد اقتصادی این کشور را در مقایسه با دوران عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا که آزادی رفت و آمد بین بریتانیا و اتحادیه اروپا وجود داشت، کاهش دهد چرا که توصیه ما این است که معیارهای سطح مهارت و دستمزد در پذیرش مهاجران به کار گرفته شود.

این کمیته مشورتی گفته است که اگر دولت خواستار اجرای یک سیستم مهاجرتی مبتنی بر امتیاز است،‌ باید راهی نیز برای کارگران ماهری که هنوز پیشنهاد کاری ندارند، باز کند.

مانینگ همچنین گفته است که پیشنهادهای این کمیته می تواند باعث افزایش اندکی در «تولید ناخالص داخلی سرانه» و بهره‌وری و اندکی بهبود در مالیه عمومی می شود.

با اجرای این پیشنهاد اگر چه درخواست‌ها برای خدمات بهداشتی-درمانی دولتی، مدارس و مسکن اندکی کاهش می یابد، اما فشارها بر مراقبت‌های اجتماعی که به کارمندان کم درآمد متکی است، افزایش خواهد یافت.

این کمیته گفته است که دولت باید خیلی زود تصمیماتی در مورد سیستم مهاجرتی بریتانیا اتحاذ کند تا به شرکت‌ها فرصت کافی داده شود خود را آماده ورود به سال ۲۰۲۱ کنند.

با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در روز جمعه، دولت در حال برنامه‌ریزی برای بزرگترین کنترل مرزی دهه‌های اخیر بریتانیاست و به اولویت داشتن مهاجرانی که از اتحادیه اروپا می ایند نسبت به مهاجران دیگر کشورها، پایان می دهد.