Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بارنیه: برای امضای توافق جامع پس از برکسیت بیشتر از یکسال لازم است

بارنیه: برای امضای توافق جامع پس از برکسیت بیشتر از یکسال لازم است
Copyright flickr European Parliament
Copyright flickr European Parliament
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسئول مذاکرات برکسیت می گوید برای کسب توافق نامه های لازم بین اتحادیه اروپا و بریتانیا بیش تر از یکسال زمان لازم است.

آگهی

میشل بارنیه، کمیسر مسئول مذاکرات برکسیت می گوید بیش تر از یازده ماه لازم است تا بتوانیم به تفاهم نامه های قابل قبول و یک توافق جامع بین دو طرف اتحادیه اروپا و بریتانیا برسیم.

بریتانیا برای همیشه ۳۱ ژانویه اتحادیه اروپا را ترک خواهدکرد. پس از خروج نهایی، اتحادیه اروپا و بریتانیا برسر ادامه روابط تجاری و اقتصادی و امنیتی و موارد زیست محیطی مذاکره خواهند کرد.

به گفته آقای بارنیه از ماه ژانویه تا پایان سال ۲۰۲۰ زمان کافی برای کسب توافقنامه های لازم وجود نخواهد داشت. بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، پیش تر اعلام کرده است که بریتانیا روند مذاکرات را بیشتر از ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ تمدید نخواهد کرد.

مذاکرات بی تردید روند آسانی نخواهد داشت خصوصا بر سر حضور دوباره بریتانیا در بازار مشترک اروپایی. اتحادیه پیش تر به دولت و نخست وزیر بریتانیا هشدارداده است که این کشور برای ادامه حضور در بازار مشترک اروپا باید به قوانین پیشنهادی اتحادیه تن دهد.

میشل بارنیه در ادامه صحبتهای خود گفت: «ایجاد ظرفیت جدید برای همکاری با بریتانیا چه به صورت دوجانبه و یا چند جانبه در زمره اولویت های اروپا است. خصوصا درباره موضوعاتی مهمی چون بحران تغییرات اقلیمی و یا بحران خاورمیانه.»

کمیسر مسئول مذاکرات برکسیت در سخنان خود تاکید کرد که باید همکاری های امنیتی بین اتحادیه و بریتانیا کمافی سابق ادامه پیداکند «البته نسبت به امروز این همکاری های بسیار کمترخواهد بود.»

بارنیه فرانسوی در سخنان خود تاکید کرد که دسترسی بریتانیا به بازار وسیع اتحادیه اروپا به این بستگی دارد که این کشور تا چه حد حاضر است خود را با اتحادیه اروپا، خصوصا در زمینه وام ها و کمک های دولتی هماهنگ کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه: اتحادیه اروپا و بریتانیا در دستیابی به توافق «همدیگر را خواهند درید»

روز موعود برکسیت؛ بریتانیا امشب رسما از اتحادیه اروپا جدا می‌شود

جانسون بر توافق جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا امضاء زد و آن را خارق‌العاده خواند