Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کاهش ارزش پوند و افت شاخص بورس‌های اروپایی با افزایش احتمال برکسیت سخت

کاهش ارزش پوند و افت شاخص بورس‌های اروپایی با افزایش احتمال برکسیت سخت
Copyright عکس از خبرگزاری آسوشیتدپرسMichael Probst
Copyright عکس از خبرگزاری آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاهش ارزش پوند و افت شاخص بورس‌های اروپایی افزایش احتمال برکسیت سخت

آگهی

همزمان با بالاگرفتن دوباره احتمال خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا، ارزش پوند و شاخص سهام بازارهای اروپایی روز سه‌شنبه کاهش یافت.

ارزش برابری پوند، واحد پول بریتانیا روز سه‌شنبه بیش از یک درصد کاهش یافت. این در حالی است که پس از قطعی شدن نتیجه انتخابات پارلمانی بریتانیا و پیروزی محافظه‌کاران به رهبری بوریس جانسون، ارزش پوند در برابر یورو و دلار آمریکا تقویت شده بود.

به گزارش رویترز شاخص ۱۰۰ بورس اوراق بهادار فایننشیال تایمز (FTSE 100) که روز دوشنبه بهترین رکورد خود در یک سال گذشته را تجربه کرده بود،‌ روز سه‌شنبه با ۲ دهم درصد کاهش به افزایش احتمال برکسیت سخت پیش از پایان سال ۲۰۲۰ واکنش نشان داد.

افت شاخص‌های بورس البته منحصر به بریتانیا نبود؛ به گزارش خبرگزاری رویترز در حالی که واکنش مثبت بازارهای آسیایی به فاز اولیه توافق تجاری میان ایالات متحده و چین ادامه دارد، بازارهای فرانسه و آلمان روز سه شنبه را با کاهش شاخص‌ها آغاز کردند.

براساس آخرین توافق میان بریتانیا و اتحادیه اروپا، دولت بریتانیا تا پایان ژانویه ۲۰۲۰ (حدود یک ماه و نیم دیگر) برای اجرای برکسیت فرصت دارد. با پیروزی محافظه کاران در انتخابات پارلمانی زودهنگام بریتانیا، بوریس جانسون توانایی کامل برای خروج فوری از اتحادیه اروپا را با یا بدون توافق دارد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارزش پوند بریتانیا به پایین‌ترین سطح در ۳ سال گذشته رسید

جانسون اروپا را تهدید کرد، سرازیری پوند تندتر شد

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند