Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

خشم پمپئو از سوالات خبرنگار: اصلا می‌دانی اوکراین کجای نقشه دنیا است؟

خشم پمپئو از سوالات خبرنگار: اصلا می‌دانی اوکراین کجای نقشه دنیا است؟
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اصرار ماری لوئيس کری باعث می‌شود پمپئو پس از چندین بار فرار کردن از پاسخ، بالاخره گفتگو را بدون پاسخ به سوالات در خصوص اوکراین پایان می‌دهد. اما ظاهرا این پایان ماجرا نبوده است. آنطور که ماری لوئيس کلی روایت می‌کند آقای پمپئو بعد از مصاحبه او را به دفتر وزیر خارجه می‌خواند.

آگهی

عصبانیت مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا از سوالات یک خبرنگاران درباره اوکراین، به یک ماجرای جنجالی تبدیل شده است.

ماری لوئيس کری خبرنگار رادیو ملی آمریکا در گفتگو با وزیر خارجه آمریکا از او درباره ماجرای اوکراین و اتهاماتی که به رئيس جمهوری آمریکا وارد شده است، می‌پرسد. پمپئو در پاسخ تلاش می‌کند بحث را منحرف کند و به خبرنگار می‌گوید قصد ندارد درباره اوکراین صحبت کند.

اما اصرارخانم لوئيس کری باعث می‌شود پمپئو پس از چندین بار فرار کردن از پاسخ، بالاخره گفتگو را بدون پاسخ به سوالات در خصوص اوکراین پایان می‌دهد.

اما ظاهرا این پایان ماجرا نبوده است. آنطور که ماری لوئيس کلی روایت می‌کند آقای پمپئو بعد از مصاحبه او را به دفتر وزیر خارجه می‌خواند.

لوئيس کری در ادامه می‌نویسد: «از من خواستند بدون ضبط و تنها به اتاق پمپئو بروم. او در اتاق بسیار عصبانی بود و تقریبا اندازه زمان کل مصاحبه سر من داد کشید. او کاملا از اینکه درباره اوکراین از او پرسیده بودم عصبانی بود.»

این خبرنگار رادیو ملی آمریکا در ادامه می‌گوید: «پمپئو دائما فحاشی می‌کرد و می‌گفت: فکر می‌کنی اوکراین برای مردم آمریکا چه اهمیتی دارد؟ هیچ.»

در ادامه پمپئو از کری می‌پرسد اصلا می‌دانی اوکراین کجای نقشه جهان است؟ وقتی کری پاسخ مثبت می‌دهد، وزیر خارجه آمریکا از همکارانش می‌خواهد یک نقشه جهان بدون اینکه نام کشورها روی آن نوشته شده باشد را برایش بیاورند. کری لوئيس در ادامه می‌نویسد: «پمپئو از من خواست اوکراین را در نقشه نشانش دهم. وقتی توانستم این کار را بکنم، با عصبانیت نقشه را کنار گذاشت و گفت: «این رفتارت را به اطلاع مدیرانت خواهم رساند.»

بعد از انتشار مکالمه عجیب آقای پمپئو با خبرنگار رادیو ان پی آر، وزیر خارجه آمریکا در یک بیانیه تند، شدیدا از آنچه رفتار غیرحرفه‌ای لوئيس کری می‌خواند انتقاد کرده و او را به دروغگویی متهم کرده است.

در این بیانیه آقای پمپئو همچنین تاکید کرده، قرار نبوده صحبت‌هایی که با خانم خبرنگار در اتاق وزیر رد و بدل شده، رسانه‌ای شود.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «ماری لوئیس کلی خبرنگار ان‌پی‌آر دو بار به من دروغ گفت. نخست پیش از گفتگو و در خصوص سوالات و دیگری بعد از آن و البته رسانه‌ای کردن صحبت‌هایی که قرار نبود رسانه‌ای شوند. شرم‌آور است که این خبرنگار اصول ابتدایی روزنامه‌نگاری را رعایت نمی‌کند.»

آقای پمپئو در ادامه می‌افزاید: «نمونه‌هایی از این دست به ما نشان می‌دهند که چرا مردم آمریکا به رسانه‌ها بی اعتماد شده‌اند. این رسانه‌ها با هدف لطمه زدن به دولت دونالد ترامپ از هر شیوه‌ای استفاده می‌کنند و انصاف را کنار گذاشته‌اند.»

در پایان بیانیه هم آقای پمپئو ماجرای نشان دادن نقشه را به صورت ضمنی تایید کرده و می‌نویسد: «لازم به ذکر است که بنگلادش، اوکراین است.»

به نظر می‌رسد منظور وزیر خارجه آمریکا این است که ماری کری لوئيس در نقشه، بنگلادش را به جای اوکراین نشان داده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیوان محاسبات آمریکا: ترامپ با توقف کمک به اوکراین، قانون فدرال را نقض کرده است

انتقاد پمپئو از عدم حمایت «کافی» اروپایی‌ها از عملیات آمریکا علیه قاسم سلیمانی

آمریکا: اقدامات ایران، ادعای آنها مبنی بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای را تضعیف می‌کند