پمپئو: اقدامات کنگره در پرونده استیضاح ترامپ، آزار کارمندان وزارت خارجه است

پمپئو: اقدامات کنگره در پرونده استیضاح ترامپ، آزار کارمندان وزارت خارجه است
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر خارجه آمریکا ب حمله به نمایندگان دموکرات کنگره، تلاش آنها برای یافتن جزئيات بیشتر در پرونده استیضاح دونالد ترامپ را مصداق آزار و اذیت کارمندان وزارت خارجه دانست.

آگهی

وزیر خارجه آمریکا می‌گوید به درخواست کنگره به تحقیقات در خصوص استیضاح دونالد ترامپ پاسخ داده است. 

مایک پمپئو روز شنبه ۵ اکتبر در نشست خبری خود در یونان با اعلام این مطلب افزود: «وزارت خارجه شب گذشته نامه‌ای را به کنگره ارسال کرد که پاسخ مقدماتی ما به درخواست اسناد از سوی نمایندگان کنگره است. بدیهی است ما تمام اقداماتی که طبق قانون باید انجام دهیم را در دستور کار قرار خواهیم داد.»

آقای پمپئو البته دموکرات‌های مجلس نمایندگان را به آزار و اذیت کارکنان وزارت خارجه متهم کرد و افزود: «نمایندگان دموکرات در کنگره مستقیما با کارکنان وزارت خارجه تماس می‌گیرند و از آنها اسناد و مدارکی را درخواست می‌کنند که متعلق به وزارت خارجه است. این اقدامات، مصداق بارز آزار و اذیت کارمندان ما است و من هرگز نمی‌خواهم چنین اتفاقی برای کارمندانم رخ دهد.»

**بیشتر بخوانید: **

این اظهارات بعد از آن طرح می‌شود که دموکرات‌های مجلس نمایندگان به دنبال طرح موضوع استیضاح دونالد ترامپ، از وزارت خارجه آمریکا خواسته‌اند اسناد و مدارک مربوط به مکالمه تلفنی آقای ترامپ با همتای اوکراینی را در اختیار آنها قرار دهد. 

گروهی از نمایندگان کنگره در پی فاش شدن جزئيات مکالمه تلفنی دونالد ترامپ با ولودومیر زلنسکی طرح استیضاح او را دنبال می‌کنند. رئيس جمهوری آمریکا در آن مکالمه از همتای اوکراینی خود خواسته بود، احتمال فساد اقتصادی پسر جو بایدن که برای یک شرکت انرژی در اوکراین کار می‌کرد را پیگیری کند. 

دموکرات‌های کنگره مدعی هستند آقای ترامپ به زلنسکی وعده داده در ازای دریافت این اطلاعات علیه رقیب سیاسی خود، کمک‌های نظامی خود را به این کشور افزایش خواهد داد. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنش بین کنگره و کاخ سفید بر سر تحقیق برای استیضاح ترامپ بالا گرفت

همه آنچه باید درباره تحقیقات استیضاح ترامپ دانست

ترامپ با شانس پیروزی به میدان نبرد انتخابات برمی‌گردد؛دیوان عالی آمریکا حکم دادگاه کلرادو را لغو کرد