Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیام ماکرون پس از ۲۷ روز اعتصاب در فرانسه: طرح بازنشستگی اجرا خواهد شد

پیام ماکرون پس از ۲۷ روز اعتصاب در فرانسه: طرح بازنشستگی اجرا خواهد شد
Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مخالفان طرح اصلاح نظام بازنشستگی بر این باور هستند که دولت امانوئل ماکرون قصد دارد ضمن افزایش سن بازنشستگی میزان مستمری بازنشستگان را کاهش دهد.

آگهی

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه سه شنبه شب در پیامی در آستانه سال نوی میلادی تاکید کرد که طرح اصلاح نظام بازنشستگی در این کشور با وجود اعتراض مخالفان به اجرا در خواهد آمد.

رئیس جمهوری فرانسه در حالی بر اجرای این طرح تاکید کرد که ۲۷ روز از آغاز اعتصاب های گسترده در اعتراض به طرح دولت می گذرد. امانوئل ماکرون با این حال در سخنان خود از اعضای دولت فرانسه خواست که «به سرعت» با آن دسته از اتحادیه های کارگری که حاضر به مصالحه هستند به توافق دست یابد.

کنفدراسیون دموکراتیک کار فرانسه (س‌اف‌دت) یکی از اتحادیه‌های کارگری است که از زمان آغاز اعتراض‌ها به لایحه قانون بازنشستگی دولت ماکرون، موضعی نرم‌تر نسبت به این قانون در پیش گرفته است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او همچنین در سخنان خود در شب سال نوی میلادی پذیرفت که طرح دولت فرانسه برای اصلاح نظام بازنشستگی «ترس‌ها و مخالفت‌هایی» را برانگیخته است.

مخالفان طرح اصلاح نظام بازنشستگی بر این باور هستند که دولت امانوئل ماکرون قصد دارد ضمن افزایش سن بازنشستگی میزان مستمری بازنشستگان را کاهش دهد. دولت ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه ضمن رد احتمال کاهش میزان مستمری بازنشستگان تاکید می کند که فرانسوی ها به دلیل افزایش شاخص امید به زندگی باید دیرتر از نسل های قبلی بازنشسته شوند.

در طرح دولت برای اصلاح نظام بازنشستگی پیش بینی شده است که سن قانونی بازنشستگی ۶۲ سال باقی خواهد ماند اما کسانی که در این سن بازنشسته شوند مستمری کمتری از افرادی دریافت خواهند کرد که در سن ۶۴ سالگی بازنشسته خواهند شد. دولت فرانسه به این ترتیب قصد دارد تا شهروندان را به سوی ادامه فعالیت حرفه ای تا سن ۶۴ سالگی یا حتی بیشتر سوق دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سن بازنشستگی در فرانسه چند سال است و برای دولت چقدر هزینه دارد؟

ادامه اعتصاب‌ها در فرانسه؛ در روز نخست سال تنها ۳۵ درصد قطارها حرکت می‌کنند

زیان ۴۰۰ میلیون یورویی راه آهن فرانسه پس از بیست روز اعتصاب سراسری