دولت فرانسه برای ترغیب اتحادیه‌ها به وقفه در اعتصاب‌ها تلاش می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دولت فرانسه برای ترغیب اتحادیه‌ها به وقفه در اعتصاب‌ها تلاش می‌کند
کپی رایت  عکس از آسوشیتدپرس

اعتصاب گسترده در بخش حمل و نقل فرانسه روز پنجشنبه در حالی وارد سومین هفته شد که تلاش های دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور برای دستیابی به توافق با اتحادیه های کارگری در مورد اصلاح نظام بازنشستگی ادامه دارد.

دولت فرانسه با توجه به نزدیکی تعطیلات آخر سال میلادی در تلاش است تا اتحادیه های کارگری را به وقفه در اعتصاب ها در دوره جشن های پایان سال ترغیب کند.

اعتصاب نامحدود کارکنان شرکت ملی راه آهن فرانسه سفرهای بین شهری را در این کشور را مختل کرده است. این در حالی است که رفت و آمدها در پاریس و حومه این شهر نیز به دنبال اعتصاب گسترده در سازمان حمل و نقل پاریس به سختی انجام می شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اعتصاب کنندگان به عقب نشینی دولت فرانسه از طرح اصلاح نظام بازنشستگی اصرار دارند. این در حالی است که امانوئل ماکرون روز چهارشنبه اعلام کرد که هرچند آماده مذاکره با اتحادیه های کارگری برای «بهبود» طرح اصلاح نظام بازنشستگی است اما از اصل طرح عدول نخواهد کرد.

شماری از مخالفان طرح اصلاح نظام بازنشستگی روز پنجشنبه در شهرهای پاریس، روآن و مارسی تظاهرات کردند.

نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد که اکثریت فرانسوی ها از حرکت اعتراضی به اصلاح نظام بازنشستگی حمایت می کنند.

از سوی دیگر دادستانی پاریس روز پنجشنبه اعلام کرد که تحقیق مقدماتی در مورد ژان پل دلووآ، عضو پیشین دولت امانوئل ماکرون را آغاز کرده است. ژان پل دلووآ روز دوشنبه این هفته از سمت خود به عنوان کمیسر عالی امور بازنشستگان در دولت استعفاء داد.

کناره گیری او از مقام خود پس از آن صورت گرفت که رسانه های فرانسه از تخلف های متعدد او در زمان تصدی سمت کمیسر عالی دولت پرده برداشتند. ژان پل دلووآ به دستور امانوئل ماکرون گزارشی جامع در مورد اصلاح نظام بازنشستگی تهیه کرده بود. طرح مورد نظر دولت فرانسه برای اصلاح نظام بازنشستگی براساس این گزارش تهیه شده است.