Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یونکر: بریتانیا بزرگ‌ترین بازنده خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا خواهد بود

یونکر: بریتانیا بزرگ‌ترین بازنده خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا خواهد بود
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا گفت که با خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا این کشور بیش از سایر اعضاء آسیب خواهد دید.

آگهی

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا گفت که با خروج بدون توافق بریتانیا از این اتحادیه این کشور بیش از سایر اعضاء آسیب خواهد دید.

این اظهار نظر آقای یونکر در واکنش به گفته‌های اخیر بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا مطرح شد که در اعتراض به عدم تمایل اتحادیه اروپا به اصلاح توافق‌نامه برکسیت، مسئولیت عواقب خروج بدون توافق کشورش از این اتحادیه را متوجه بروکسل دانسته بود.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا که در حال گذراندن تعطیلات تابستانی خود در استان تیرول اتریش است، در گفتگو با روزنامه محلی تیرولی اعلام کرد، با وجود کتمان مقام‌های دولت بریتانیا، بزرگ‌ترین بازنده خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا خواهد بود.

اتحادیه اروپا پیش از این نیز بارها تاکید کرده که حاضر به بازگشایی پرونده توافق‌نامه به دست آمده با ترزا مِی، نخست وزیر پیشین بریتانیا نیست اما آقای جانسون در تلاش برای حذف «پشتوانه مرزی» ایرلند از این توافق است.

مخالفان توافقنامه برکسیت معتقدند که با وجود پشتوانه مرزی ایرلند، بریتانیا پس از برکسیت نیز نمی‌تواند سیاست تجاری مستقل خود را دنبال کند.

با این وجود آقای یونکر یاد آور شد که مذاکرات اتحادیه اروپا و بریتانیا همچنان در چارچوب تنظیم روابط آتی این کشور با اتحادیه ادامه خواهد داشت ولی بازگشت به مذاکرات مرتبط با توافق‌نامه برکسیت غیرممکن است.

آقای یونکر که از ماه نوامبر آتی جای خود را به اورزولا فن در لاین، وزیر دفاع سابق آلمان خواهد داد، با تاکید بر این که اعضاء این اتحادیه برای خروج بدون توافق بریتانیا آمادگی لازم را دارند و ابراز امیدواری کرد که این کشور نیز هر چه زودتر به آمادگی برسد.

بوریس جانسون در نخستین سخنرانی خود پس از رسمیت یافتن نخست وزیری اش تاکید کرده بود که برکسیت مهم‌ترین مسئله کنونی کشورش است و به طور قطع در روز ۳۱ اکتبر با و یا بدون توافق اجرایی خواهد شد.

بیشتر بخوانید:دستیار جانسون خبر داد: احتمال برگزاری انتخابات سراسری پس از برکسیت

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مصاحبه اختصاصی با یونکر: من نمی خواهم کسی را به جهنم بفرستم

یونکر: بریتانیایی‌ها «پاره وقت‌‌های اتحادیه اروپا» هستند که هرگز کاملا عضو اتحادیه نشدند

شهروندان قاره سبز خواهان اتحادیه اروپایی مستقل و قدرتمند در صحنه بین‌الملل هستند