Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یونکر: بریتانیایی‌ها «پاره وقت‌‌های اتحادیه اروپا» هستند که هرگز کاملا عضو اتحادیه نشدند

یونکر: بریتانیایی‌ها «پاره وقت‌‌های اتحادیه اروپا» هستند که هرگز کاملا عضو اتحادیه نشدند
Copyright REUTERS/Johanna Geron
Copyright REUTERS/Johanna Geron
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«بریتانیایی‌ها از همان ابتدا اعضای پاره وقت اتحادیه اروپا بودند در حالی که ما به اروپایی‌های تمام‌ وقت نیاز داریم.»

آگهی

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا که آخرین هفته کاریِ خود را در این مقام می‌گذراند در یک گفتگوی اختصاصی خود با یورونیوز اعلام کرد که از همان ابتدا نیز بریتانیایی‌ها «پاره وقت‌هایی» بودند که هرگز به‌طور کامل عضو اتحادیه اروپا نشدند.

او گفت: «برای بیش از ۴۰ سال [از آغاز نخست‌ وزیری مارگارت تاچر] به بریتانیایی‌ها گفته شده که شما عضوی از این اتحادیه هستید اما آنها هیچگاه نخواستند که در تمام سیاست گذاری‌های این اتحادیه مشارکت داشته باشند...بریتانیایی‌ها از همان ابتدا اعضای "پاره وقت" اتحادیه اروپا بودند درحالی که ما به اروپایی‌های تمام‌وقت نیاز داریم.»

ژان کلود یونکر همچنان بر این باور است که با وجود تمام هرج و مرج‌های سیاسی که هم اکنون در داخل بریتانیا روی داده، آرزوی بریتانیا ترک اتحادیه اروپا است. با این وجود او تاکید کرد که برکسیت، هم برای بریتانیا و هم اتحادیه اروپا یک وضعیت «باخت-باخت» است.

هنگامی که از آقای یونکر پرسیده شد آیا او نیز مانند دونالد توسک، رئیس شورای اروپا بر این باور است که «جایی ویژه در جهنم برای کسانی‌ که برای برکسیت تبلیغ می‌کنند وجود دارد»، پاسخ داد که به جهنم اعتقادی ندارد.

او گفت: «من کسی را به جهنم نمی‌فرستم زیرا آنها نهایت تلاش خود را انجام دادند به‌ویژه ترزا می» و افزود که با بریتانیایی‌ها بر سر یک معاهده مذاکره کرده است و نه یک معامله.

رئیس کمیسیون اروپا معتقد است که به همه‌پرسی گذاشتن برکسیت یک «اشتباه» بود. او گفت که دوست دارد پارلمان بریتانیا توافق خروج از این اتحادیه را بپذیرد زیرا با این شیوه «کارها آسان‌تر پیش می‌رود.»

کمیسیون «حفاظت از منافع زندگی اروپایی» در اتحادیه اروپا

آقای یونکر همچنین مخالف ایجاد کمیسیونی با عنوان «حفاظت از منافع زندگی اروپایی» در کمیسیون اروپا بود. این کمیسیون به‌تازگی طراحی شده و کمیسر یونانی اتحادیه اروپا مارگاریتیس اسکیناس واگذار شده است. گفته می‌شود که این کمیسیون باید چالش‌های مربوط به بحران «مهاجرت» را حل کند.

آقای یونکر گفت که با شناختی که از آقای اسکیناس دارد، معتقد است که «عنوانی که برای این کمیسیون انتخاب شده با ارزش‌های که او به آنها معتقد است همخوانی ندارد». او تاکید کرد: «من این ایده را دوست ندارم که سبک زندگی اروپایی در برابر مهاجران است. پذیرش کسانی که از راهی دور به اروپا می‌آیند نیز بخشی از سبک زندگی اروپایی است.»

آقای یونکر گفت که از نظر او سبک زندگی اروپایی به معنای «جمع کردن استعدادها و انرژی‌های اصلی و احترام به استقلال دیگران فرای رنگ پوست و محل زندگیشان» است.

دیدگاه یونکر دربارۀ اورزولا فن در لاین و ویکتور اوربان

آقای یونکر همچنین درباره انتصاب خانم اورزولا فن در لاین، رئیس جدید کمیسیون اروپا نیز گفت که اگرچه روش انتخاب او «بسیار شفاف نبود» و پارلمان نقش خود را به خوبی ایفا نکرد، اما او مناسب این شغل است.

او همچنین درباره ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان و مبارزاتش علیه اتحادیه اروپا گفت که اوربان خواهان شکست من نبود. آقای یونکر افزود که رابطۀ شخصیِ خوبی با اوربان دارد و مقاومت‌های او را در برابر اشغال مجارستان توسط اتحاد جماهیر شوروی پیشین تحسین می‌کند و او را یک «قهرمان» می‌داند.

با این وجود اذعان کرد که ویکتور اوربان به‌تدریج کمتر اروپایی شده و موضعی تهاجمی در قبال کمیسیون اروپا گرفته است. او افزود که «کمیسیون اروپا کارهای زیادی برای مجارستان انجام داده که اوربان بطور خصوصی آنها را پذیرفته است.»

**بیشتر بخوانید: **جنجال ها برسر انتخاب نام «کمیسیون حفاظت از منافع زندگی اروپایی ها»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونکر: بریتانیا بزرگ‌ترین بازنده خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا خواهد بود

یونکر: ارتباط دادن توسک به هیتلر و استالین غیر قابل پذیرش است

حواشی نشست بروکسل؛ رفتارهای عجیب یونکر، رئیس کمیسیون اروپا