Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

شهروندان قاره سبز خواهان اتحادیه اروپایی مستقل و قدرتمند در صحنه بین‌الملل هستند

شهروندان قاره سبز خواهان اتحادیه اروپایی مستقل و قدرتمند در صحنه بین‌الملل هستند
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آخرین نظرسنجی ها نشان می دهد شهروندان اروپایی حامی سیاست های اتحادیه اروپا در رابطه با زنده نگاه داشتن برجام، توافق هسته ای ایران هستند.

آگهی

آخرین نظرسنجی ها از شهروندان اروپایی نشان می دهد آنها خواهان اتحادیه اروپایی مستقل و قوی تر در صحنه بین الملل هستند.

در نظرسنجی شورای اروپایی روابط خارجی، ۴۰ هزار نفر از اتریش، جمهوری چک، دانمارک، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، هلند، لهستان، رومانی، اسلوواکی و سوئد شرکت کردند. مهم ترین خواسته شهروندان اروپایی ایفای نقش مسئولانه تر اتحادیه اروپا در دنیای خطرناک کنونی است.

نظر شهروندان اروپایی که در نظر سنجی شرکت کرده اند بیشتر بر اروپایی استوار است که در محیطی کاملا رقابتی و چندقطبی با جهان نقش ایفا کند. شهروندان می خواهند اروپا با بحران هایی چالش برانگیز مقابله کند.

نکته جالب توجه این است که شهروندان در این نظرسنجی اعتماد بیشتری به اتحادیه اروپا نسبت به دولت های ملی خود دارند. آنها معتقدند که اتحادیه اروپا می تواند آنها را دربرابر قدرت های جهانی محافظت کند.

افراد حاضر در نظرسنجی درباره درگیری بین ایالات متحده با روسیه و چین اعلام کرده اند که ترجیح می دهند اتحادیه اروپا در قبال این تنش ها «بی طرف» باقی بماند و از هیچ کدام از قطب ها حمایت نکند. هم زمان تعداد قابل توجهی از رای دهندگان معتقدند روسیه در تلاش برای بی ثبات ساختن ساختارهای سیاسی در اروپا است.

کمتر از ۲۰ درصد نظرسنجی شده ها احساس می کنند که منافع ملی آنها به خوبی آنها را از رقابت های تجاری و تهاجمی چین محافظت می کند. شهروندان فرانسه و رومانی تنها گروهی بودند که اغلب خواستار قدرت بیشتر دولت های ملی خود شدند.

درباره توافق هسته ای با ایران، به عنوان یکی از مهم ترین چالش های جهان امروز، اغلب افراد نظرسنجی شده قاطعانه از تلاش اتحادیه اروپا برای زنده نگاه داشتن توافق هسته ای، برجام، حمایت کردند.

اغلب افرادی که کشورهایشان در بودجه الحاق و گسترش اتحادیه اروپا سهیم هستند از جمله شهروندان اتریش، فرانسه، آلمان، ایتالیا و هلند با ایده گسترش و الحاق اعضای بیشتر به اتحادیه اروپا مخالفت کردند. کشورهای منطقه بالکان در فهرست اولین بخت های آینده عضویت در پارلمان اروپا هستند.

یکی از مهم ترین نگرانی های شهروندان اروپایی به خطرافتادن امنیت در قاره سبز است. یک سوم از آنها اعتقاد دارند که امکان دارد دوباره شاهد جنگ و نزاع میان اعضای اتحادیه اروپا باشیم. در این میان ۴۰ درصد از افراد نظرسنجی شده اعتقاد دارند که احتمالا نابودی اتحادیه اروپا در دو دهه آینده وجود دارد.

درباره مبارزه با تغییرات اقلیمی و گرم شدن زمین بیش تر از نیمی از شهروندان این کشورهای اروپایی خواهان مبارزه قاطع و در اولویت قرارگرفتن این مبارزه در دستور کار اتحادیه اروپا هستند.

درباره بحران مهاجرت اغلب شهروندان خواستار حمایت از سخت گیری های پلیس و ممانعت در عدم ورود مهاجران به قاره سبز هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا جانسون خواهد توانست بریتانیا را بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج کند؟

اتحادیه اروپا: بازنده برکسیت بدون توافق بریتانیاست

یونکر: بریتانیا بزرگ‌ترین بازنده خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا خواهد بود