Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

هادی رضوی به ۲۰ سال حبس محکوم شد

Mehr
Mehr
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هادی رضوی، به جرم اخلال در نظام اقتصادی کشور به۲۰ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، رد مال و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شد.

آگهی

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائيه ایران روز سه‌شنبه ۸ مرداد اعلام کرد که برای هادی رضوی به جرم اخلال در نظام اقتصادی کشور حکم ۲۰ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، رد مال و محرومیت از خدمات دولتی صادر شده است.

آقای رضوی که داماد محمد شریعتمداری، وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی است، متهم شده بود که ۲۱۱ میلیارد تومان از چند بانک وام گرفته و این مبالغ را باز نگردانده است. او همچین متهم بود که با پرداخت رشوه به مدیران بانک سرمایه، ۱۰۷ میلیارد تومان از این بانک بدون تودیع وثیقه خارج کرده است.

آنطور که دستگاه قضایی ایران می‌گوید، آقای رضوی همچنین ۱۲۰ میلیارد تومان به بانک سرمایه بدهکار بوده و از طریق گران‌نمایی ملک مذکور به مبلغ ۱۲۵ میلیارد تومان از بانک سرمایه ۵ میلیارد تومان طلبکار شده و چندین چک بابت طلب خود از بانک سرمایه دریافت و بابت طلب خود به شهرداری ارائه کرده است.

آقای رضوی متهم به پرداخت رشوه به مدیران بانک سرمایه با هدف خارج کردن حدود ۱۰۷ میلیارد تومان از این بانک بدون تودیع وثیقه و تحصیل مال نامشروع شده بود.

این بدهکار بانکی از تهیه کنندگان سریال شهرزاد بوده است. او متهم است که با سوءاستفاده از سرمایه صندوق ذخیره فرهنگیان -از سهام داران اصلی بانک سرمایه- به این بانک خسارات وارد کرده است.

رضوی همچنین رئيس جشنواره فیلم مدافعان حرم نیز بود. او که گفته می‌شود روابط نزدیکی با مهرداد بذرپاش دارد همچنین برای انتخابات هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی نیز نامزد شده بود که نتوانست به این مجموعه راه یابد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاضی مسعودی‌مقام: نمی‌دانم چرا سه متهم بانک سرمایه همزمان سکته کردند

حمیدرضا باقری درمنی، مشهور به «سلطان قیر» اعدام شد

پایان پدیده «ابراهیم رئیسی»؛رئیس جمهوری که سودای رهبری داشت