ظریف: ایران شاهد پایان ترامپ خواهد بود ولی او شاهد پایان ایران نخواهد بود

ظریف: ایران شاهد پایان ترامپ خواهد بود ولی او شاهد پایان ایران نخواهد بود
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزیر امور خارجه ایران گفت: «اگر کسی تروریست باشد آن شخص خود ترامپ است که مرتکب تروریسم اقتصادی شده در حالی که جمهوری اسلامی ایران همیشه در صف اول مبارزه با تروریسم در این منطقه بوده است.»

آگهی

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران می گوید ایران شاهد پایان کار دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواهد بود اما او شاهد پایان ایران نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری ایرنا وزیر امور خارجه ایران که در اسلام آباد، پایتخت پاکستان به سر می برد اظهار داشت: «ایران هزاران سال بوده و خواهد بود و یک کشور تازه به دوران رسیده نمی تواند اینطور درباره ایران صحبت کند و این نشان دهنده آن است که ترامپ حتی در ظاهرسازی که دیگران می کنند، نمی تواند آن را کاملا ادامه دهد و آن نیت واقعی و درونی خود را درباره مردم ایران بروز می دهد.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پنجشنبه شب در سخنانی ایران را حامی تروریسم در منطقه خاورمیانه دانست. رئیس جمهوری ایالات متحده افزود که ایران سیاست های خطرناکی را در خاورمیانه دنبال می کند.

محمد جواد ظریف در مورد این بخش از سخنان دونالد ترامپ گفت: «ترامپ بارها مردم ایران را به لقبی مانند تروریسم که فقط برازنده خود او است متهم کرده است.»

وی افزود: «اگر کسی تروریست باشد آن شخص خود ترامپ است که مرتکب تروریسم اقتصادی شده در حالی که جمهوری اسلامی ایران همیشه در صف اول مبارزه با تروریسم در این منطقه بوده است.»

سخنان رئیس جمهوری آمریکا و وزیر خارجه ایران در حالی بیان می شود که طی روزهای اخیر پس از آنکه آمریکا معافیت کشورهای واردکننده نفت ایران از تحریم را لغو کرد تنش بین تهران و واشنگتن افزایش یافته است. آمریکا تاکید می کند که به دنبال به «صفر» رساندن صادرات نفت ایران است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: ایران دیگر شعار مرگ بر آمریکا سر نمی‌دهد

واکنش روسیه به اعزام نیروهای آمریکایی به خاورمیانه: ارجاع به شورای امنیت

چرا روحانی از حمله به عین‌الاسد بی‌خبر بود؟ پاسخ کیهان: محرمانه بود، فقط ۱۰ نفر خبر داشتند