ترامپ: ایران دیگر شعار مرگ بر آمریکا سر نمی‌دهد

ترامپ: ایران دیگر شعار مرگ بر آمریکا سر نمی‌دهد
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده روز سه‌شنبه ۱۸ ژوئن در جمع خبرنگاران به سوالاتی درباره ایران پاسخ داد. او تاکید کرد که آمریکا در موضوع ایران بسیار آماده است. آقای ترامپ همچنین اعلام کرد که ایران دیگر شعار مرگ بر آمریکا سر نمی‌دهد.

آگهی

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده از آمادگی کامل کشورش در برابر ایران خبر داد. او که روز سه‌شنبه ۱۸ ژوئن در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت به سوالاتی درباره ایران پاسخ داد.

آقای ترامپ گفت: « نگاهمان به ایران است و کارهای زیادی با ایران داریم که در جریان است. صرف‌نظر از اینکه در آینده چه روی خواهد داد در موضوع ایران خیلی آماده‌ایم.»

به گفته او «اگر به آنچه اتفاق افتاده و آنچه آنها انجام داده‌اند نگاهی بیندازید متوجه منظور من می‌شوید. البته تنها درباره آنچه هفته گذشته اتفاق افتاد، حرف نمی‌زنم، منظورم حوادث رخ داده طی سال‌های متمادی است. آنها ملت ترور بوده‌اند.»

آقای ترامپ همچنین درباره تغییرات رخ داده در ایران چنین توضیح داد: «آنها با آن کشوری که من دو و سال و نیم پیش به قدرت رسیدم، خیلی فرق کرده‌اند. وقتی که رییس‌جمهور اوباما آن توافق هولناک را امضا کرد. آنها شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دادند اما اخیرا دیگر چنین شعاری نشنیدم.»

تنش میان تهران و واشنگتن بعد از آتش گرفتن دو نفتکش در دریای عمان بالا گرفت. ایالات متحده و بریتانیا ایران را به دست داشتن در حادثه نفتکش‌ها متهم کرده‌اند. آمریکا با انتشار تصاویری مدعی است که ایران در این حادثه نقش‌آفرین بوده است. مقام‌های ایرانی این مساله را رد کرده‌اند.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظریف: ایران شاهد پایان ترامپ خواهد بود ولی او شاهد پایان ایران نخواهد بود

بریتانیا: ایران یا آمریکا را تحریک نکند یا منتظر تلافی ترامپ باشد

آزمون بر سر راه بایدن در خطرناک‌ترین لحظه؛ آیا خاورمیانه درگیر جنگی تمام‌عیار می‌شود؟