گفت‌وگویی با سسیلیا مالمستروم کمیسر تجارت اتحادیه اروپا

گفت‌وگویی با سسیلیا مالمستروم کمیسر تجارت اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یورونیوز در برنامه گفت‌وگوی جهانی این بار با سسیلیا مالمستروم، کمیسر تجارت اتحادیه اروپا گفت‌‌وگو کرده است. خانم مالمستروم درباره ظهور راست افراطی در انتخابات آینده پارلمان اروپا می‌گوید: « در انتخابات آینده احتمالا شاهد افزایش حضور نماینده‌های راست افراطی در پارلمان اروپا خواهیم بود.»

یورونیوز در برنامه گفت‌وگوی جهانی این بار با سسیلیا مالمستروم، کمیسر تجارت اتحادیه اروپا گفت‌‌وگو کرده است.

النا کاوالون خبرنگار یورونیوز در این گفت‌وگو سوال‌هایی را درباره تجارت سبز دراتحادیه اروپا، تغییرات آب‌وهوایی، مسائل محیط زیستی و احتمال به قدرت رسیدن راست افراطی در انتخابات پیش روی پارلمان اروپا مطرح کرده است.

خانم مالمستروم که دو بار سمت کمیسر اتحادیه اروپا را داشته است می گوید به فعالیت سیاسی خود پایان می دهد و می خواهد کاری کاملا متفاوت را شروع کند. او معتقد است اتحادیه اروپا در زمینه تجارت سبز و لحاظ کردن دغدغه‌های محیط زیستی فعال بوده و این روند کماکان دنبال می‌شود. او در این گفت‌وگو احتمال به قدرت رسیدن راست افراطی در انتخابات پیش روی پارلمان اروپا را رد نمی کند و می‌گوید: «آنها نمی‌توانند در پارلمان برای خودشان گروه درست کنند چرا که آنها همدیگر را چندان هم دوست ندارند.»

یکی از چالش‌ها تغییرات آب و هوایی است، این روزها شاهد فعالیت جوانان طرفدار محیط زیست از جمله گرتا تونبرگ فعال نوجوان سوئدی هستیم. آنها از سیاستمداران می‌خواهند تا در این زمینه کاری کنند. اتحادیه اروپا چه برنامه مشخصی در این زمینه دارد؟ اتحادیه اروپا چطور می‌تواند ضمانت کند تجارت بین‌المللی با تغییرات آب و هوایی سازگار است؟

ما قطعا باید به گرتا و میلیون‌ها جوان دیگری که تظاهرات کرده‌اند، گوش کنیم. آنها از ما می‌خواهند که در این زمینه بیشتر کار کنیم البته این را هم بگویم که ما در اتحادیه اروپا کارهای زیادی انجام دادیم. من می‌‌توانم بگویم که ما یکی از مصمم‌ترین قطب‌های فعالیت در این حوزه در جهان هستیم. با این حال هنوز ما می‌توانیم کارهای بیشتری انجام دهیم. این مساله یکی از مهمترین‌ چالش‌های پیش‌روی کمیسیون، پارلمان و شورای اتحادیه اروپا خواهد بود. ما با شرکای تجاری خود در تماس هستیم تا مطمئن شویم در مسیر توسعه پایدار همکاری می‌کنیم تا بتوانیم «تجارت سبزتری» داشته باشیم و در امور تحقیقاتی مشارکت کنیم و مطمئن شویم که می‌شود در حمل‌ونقل از شیوه سازگار با محیط زیست بهره‌مند شد.

تجارت نمی‌تواند از پس همه کارها برآید با اینحال دست‌کم می‌تواند نقش خودش را ایفا کند. توافق‌های تجاری ما در سال گذشته بسیار «سبزتر» بود و این روند ادامه خواهد یافت.

احتمالا شاهد افزایش حضور نماینده‌های راست افراطی در پارلمان اروپا خواهیم بود اما آنها در اکثریت نخواهند بود
کمیسر تجارت اتحادیه اروپا

با در نظر گرفتن انتخابات پیش روی اتحادیه اروپا، نظرسنجی‌ها از احتمال به قدرت رسیدن احزاب دست راستی خبر می‌دهد. آیا شما چنین روندی را تهدیدی برای پروژه اروپا می‌بینید؟

درست است که در انتخابات آینده احتمالا شاهد افزایش حضور نماینده‌های راست افراطی در پارلمان اروپا خواهیم بود اما آنها در اکثریت نخواهند بود. آنها احتمالا نمی‌توانند در پارلمان اروپا برای خودشان گروه شکل دهند چرا که آنها همدیگر را چندان هم دوست ندارند. اما آنها می‌توانند در فرآیند تصویب قوانین در آینده مشکلاتی به‌وجود آورند. به همین خاطر باید حواسمان به آنها باشد. و به همین خاطر این انتخابات برای همه اروپایی‌ها مهم است. حتی اگر برای آنها آنها که فکر می‌کنند اتحادیه اروپا ایده آل نیست، خب البته که نیست. اما کسی‌ که فکر می‌کند با همین بنیان می‌توانیم برخی چالش‌های مشترک‌مان را حل کنیم تصور من این است که مردم باید با اکثریت در انتخابات پارلمان اروپا رای بدهند.

شما دو بار پیاپی کمیسر تجارت اتحادیه اروپا بودید، بار اول کمیسر تجارت داخلی، برای بار سوم هم برنامه‌ دارید؟

خیر من سیاست را ترک خواهم کرد و بنا دارم سراغ کاری کاملا متفاوت بروم.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

بیشتر بخوانیم:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمان اروپا؛ شهروندان ایتالیا از مشکلات خود می‌گویند

انتخابات پارلمان اروپا؛ اهمیت رای‌گیری پیش رو در چیست؟

آنچه باید درباره انتخابات ۲۰۱۹ پارلمان اروپا بدانیم