Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انتخابات پارلمان اروپا؛ شهروندان ایتالیا از مشکلات خود می‌گویند

انتخابات پارلمان اروپا؛ شهروندان ایتالیا از مشکلات خود می‌گویند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که تنها پنج هفته تا برگزاری انتخابات پارلمانی اروپا باقی مانده است یورونیوز در ادامه سفر جاده ای خود به پای سخنان رای دهندگان ایتالیایی نشست. خبرنگاران یورونیوز در سفر پنج روزه خود به شهرهای مختلف ایتالیا رفتند. این گزارش ویدئویی را ببینید.

آگهی

در حالی که تنها پنج هفته تا برگزاری انتخابات پارلمانی اروپا باقی مانده است یورونیوز در ادامه سفر جاده ای خود به پای سخنان رای دهندگان ایتالیایی نشست.

خبرنگاران یورونیوز در سفر پنج روزه خود به شهرهای مختلف ایتالیا رفتند.

اولین روز

در ادامه سفر جاده ای به دور کشورهای عضو اتحادیه اروپا به شهر ورونا رفتیم. در این شهر که زادگاه رومئو و ژولیت است با نگرانی های گروهی از زوج های این شهر آشنا شدیم.

کارین یک شهروند بلژیکی است که در سال ۲۰۰۵ با مارکو، تبعه ایتالیا آشنا شد. آنها پیش از ازدواجشان در سال ۲۰۱۳ به کشورهای مختلف جهان سفر کردند.

کارین می گوید: «ما در اتحادیه اروپا مرزی نداریم.»

او می افزاید: «من در سوئد که زادگاهم است زندگی کرده ام. در ایتالیا نیز زندگی کرده ام. در عمل هیچ فرقی وجود ندارد.»

استفانو، شهروند ایتالیایی با بلن، شریک زندگی خود در مادرید زندگی می کند. بلن تبعه اسپانیا است. استفانو می گوید: «از نظر من اروپا باید بدون مرز بماند و خیلی از اینکه در این لحظه خاص از تاریخ اروپا متولد شدم خرسندم زیرا من واقعا از این وضعیت راضی هستم و امیدوارم تغییر نکند.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

روز دوم

دومین توقفگاه ما در سفر جاده ای به دور ایتالیا شهر لاکویلا بود که ده سال پیش در جریان زمین لرزه تخریب شد. بازسازی این شهر همچنان ادامه دارد. بخشی از منابع مالی مورد نیاز برای بازسازی لاکویلا توسط اتحادیه اروپا پرداخت می شود.

استفاده از این منابع مالی جنجال ساز بوده و اتهاماتی مبنی بر فساد مالی مطرح شده است.

برای ۶۵ هزار نفر از ساکنان لاکویلا که خانه های خود را از دست دادند خانه هایی در حومه شهر ساخته شده است. شکایاتی مبنی بر کیفیت پایین این منازل مطرح شده است. برخی گزارشها حاکی است که بالکن برخی از این منازل فرو ریخته است.

با این حال یکی از ساکنان لاکویلا در گفتگو با یورونیوز اعلام کرد که برای قدردانی از اتحادیه اروپا قصد دارد در انتخابات پارلمان اروپا شرکت کند. او می گوید این کار وظیفه او محسوب می شود.

سومین روز

خبرنگاران ما از لاکویلا به شهر کوچک کولپاردو رفتند. صومعه کولپاردو که در سال ۱۲۰۴ ساخته شده قرار است به آموزشگاهی برای «عوام گرایان» تبدیل شود. استیو بنون، مشاور پیشین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا این آموزشگاه را راه اندازی کرده است.

معاون شهردار کولپاردو در مورد راه اندازی این آموزشگاه در این شهر می گوید: «اگر باعث رشد جوانان و منطقه شود چرا که نه؟»

او می افزاید: «زیرا فکر نمی کنم بخواهند مدرسه ای برای نازی ها بسازند، حداقل این است که قانون اساسی ایتالیا چنین اجازه ای نمی دهد. من اینطور فکر می کنم و بسیاری از شهروندان هم اینطور فکر می کنند.»

یکی دیگر از ساکنان کولپاردو با این تصمیم مخالف است. او می گوید: «ما به این صومعه عادت داشتیم و به آن وابسته بودیم. امیدوارم خوب پیش برود و حداقل باعث شود در این شهر کار ایجاد شود. امیدوارم اتحادیه اروپا به ایتالیا کمک کند زیرا ما در بهترین شرایط ممکن نیستیم.»

چهارمین روز

خبرنگاران یورونیوز از کولپاردو به سمت ناپل رفتند. آنها در ناپل به یک مرکز کاریابی رفتند و با گروهی از بیکاران ملاقات کردند. حدود ۱۱ درصد از جمعیت ایتالیا بیکار است.

گروهی ار بیکاران ناپل به این مرکز کاریابی فراخوانده شده اند تا به آنها اطلاع داده شود آیا استخدام شده اند یا خیر. یکی از آنها می گوید: «این همان چیزی است که به آن امیدوار هستیم زیرا حداقل دستمزد برای ما اهمیت ندارد. ما به دنبال کار کردن هستیم و شغل واقعی می خواهیم.»

آگهی

پنجمین روز

در شهر ناپل به یک باشگاه ورزشی رفتیم. جوانان زیادی در یکی از محله های پرآشوب ناپل به این باشگاه می آیند.

فرانچسکو جوانی است که پدر و سه برادرش در زندان هستند. او می گوید: «ورزش ارزشها و احترام به مردم را می آموزد. این همان چیزی است که من وقتی کودک بودم از آن محروم بودم.»

یکی از والدین کودکان ناپل که در این محله پرآشوب زندگی می کند، می گوید: «مایلم سیاستمداران به اینجا بیایند و ببینند و تنها به آنچه دیگران تعریف کرده اند تکیه نکنند. مایلم وقتی انتخاباتی در کار نیست اینجا بیایند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفت‌وگویی با سسیلیا مالمستروم کمیسر تجارت اتحادیه اروپا

یونکر: لهستان هیچگاه از اتحادیه اروپا خارج نمی شود

انتخابات پارلمان اروپا؛ اسپانیایی‌ها روی مبل قرمز یورونیوز از اقتصاد و سیاست کشورشان می‌گویند