Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

انتخابات پارلمان اروپا؛ اسپانیایی‌ها روی مبل قرمز یورونیوز از اقتصاد و سیاست کشورشان می‌گویند

انتخابات پارلمان اروپا؛ اسپانیایی‌ها روی مبل قرمز یورونیوز از اقتصاد و سیاست کشورشان می‌گویند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مساله کاتالونیا و قدرت گرفتن راست افراطی از مهمترین دغدغه‌های شهروندان اسپانیا است.

آگهی

انتخابات پارلمان اروپا دو ماه دیگر برگزار خواهد شد به همین علت تیم یورونیوز به سراغ مردم کشورهای اروپایی رفته تا با آنها در مورد دغدغه‌هایشان گفت‌وگو کند. آنها مبل راحتی قرمزشان را در شهرها و روستاهای اروپایی می‌گذارند تا مردم روی آن نشسته و درمورد انتظاراتشان با یورونیوزی‌ها صحبت کنند.

این برنامه از پرتغال آغاز شد و اکنون به اسپانیا رسیده است. این هفته «انلیس بورجس»، خبرنگار یورونیوز ابتدا وارد شهر باداخوس شد تا از اسپانیایی‌ها در مورد هویت، اقتصاد و بی ثباتی سیاسی کشورشان بپرسد و نظر آنها را در مورد نقش اروپا در آینده اسپانیا جویا گردد.

بیشتر بخوانید:پرتغالی‌ها روی مبل قرمز یورونیوز از انتخابات پارلمان اروپا می‌گویند

انتخابات پارلمانی سراسری، محلی و استانی این کشور در ۲۸ آوریل و انتخابات پارلمان اروپا در ۲۶ مه برگزار خواهد شد. انلیس در مصاحبه با مردم شهر متوجه شد مساله کاتالونیا و قدرت گرفتن راست افراطی از مهمترین دغدغه‌های شهروندان این کشور است.

در ادامه سفر، انلیس با رانندگان خودروهای سنگین گفت‌وگو کرده است. خوزه، یکی از رانندگان کامیون گفت: «من مرتب در جاده هستم و معتقدم اکنون سفرکردن راحت‌تر شده است. قبلا این کار پیچیده‌تر بود و زمان و هزینه زیادی در برداشت. اما الان به دلیل وجود یک سیستم پولی واحد همه چیز آسان‌تر است.»

وی در ادامه افزود: «تمام کشورهای اروپایی در وضعیت مشابهی نیستند. به عنوان مثال از لحاظ زیرساخت آلمان سال‌ها از ما جلوتر است و همینطور فرانسه.»

توقف بعدی تیم یورونیوز در کوردوبا بود. انلیس با سیلویا، زن اسپانیایی که پنج سال پیش به دلیل مشکلات اقتصادی اسپانیا را ترک کرد و برای کار به اتریش رفت به گفت‌وگو نشست.

سیلویا معتقد است که رابطه میان اسپانیا و اتحادیه اروپا در گذشته بهتر بوده است ولی این رابطه اکنون به خوبی گذشته نیست.

وی گفت: «گمان می‌کنم که اروپا برای ما مهم است و ما هم برای اروپا مهم هستیم و امیدوارم در آینده به صورت یکپارچه عمل کنیم.»

بیشتر بخوانید:

مقصد نهایی انلیس شهرالیکانته بود، جایی که بیش از ۱۳۰ هزار بریتانیایی آنجا رو به عنوان خانه دوم خود برگزیده‌اند. وی از برخی در مورد برکسیت پرسید.

یک مرد بریتانیایی گفت: «فکر می‌کنم مسائل پیچیده هستند و هیچکسی نمی‌داند چه می‌کند. یک حزب حرفی می‌زند و حزب دیگر حرف دیگری و مردم نمی‌دانند چه خبر است.»

مساله برکسیت به مساله مهمی در اروپا بدل شده و رسانه‌های اسپانیایی مرتبا مطالبی در مورد آن منتشر می‌کنند. ال‌مونو یکی از رسانه‌هایی است که این هفته گزارش مفصلی در مورد تلا‌های ترزا می برای حفظ برکسیت منتشر کرده است.

بیشتر بخوانید:

در پایان تیم ما به سراغ کارل سواندرز، یکی دیگر از شهروندان بریتانیایی مقیم اسپانیا رفت. او معتقد است برکسیت سبب می‌شود که بریتانیا به تدریج از اروپا طرد شود.

تیم یورونیوز هفته دیگر هم در اسپانیا خواهد ماند تا درباره موضوع مهاجرت با مردم گفت‌و‌گو کند. مساله مهاجران در اروپا عامل بسیاری از تغییرات در این قاره است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمان اروپا؛ لوپن 'افراطی' در پی جلب حمایت جلیقه زردها

سوسیالیست‌ها در انتخابات کاتالونیا پیروز شدند اما برای تشکیل دولت نیاز به آرای جدایی‌طلبان دارند

رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیای اسپانیا: در آستانه بازپس‌گیری کنترل منطقه هستیم