فرانسه لایحه مالیات بر غول‌های دنیای دیجیتال را معرفی کرد

غول های اینترنتی آمازون، گوگل، فیسبوک، اپل
غول های اینترنتی آمازون، گوگل، فیسبوک، اپل Copyright AFP
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه، روز چهارشنبه ۶ مارس لایحه مالیات بر غول‌های دنیای دیجیتال را در جلسه هیئت دولت این کشور مطرح کرد.

برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه روز چهارشنبه ۶ مارس لایحه مالیات بر غول‌های دنیای دیجیتال را در جلسه هیات دولت این کشور مطرح کرد.

آگهی

طرح جدید افزایش ۳ درصدی مالیات شامل شرکت‌هایی می‌شود که سالانه بیش از ۷۵۰ میلیون یورو در جهان و بیش از ۲۵ میلیون یورو در فرانسه درآمد کسب کرده باشند.

وزیر دارایی فرانسه گفته است که حدود ۳۰ شرکت مشمول قانون جدید خواهند شد، هرچند یک منبع مرتبط به خبرگزاری فرانسه خبر داد که حدود صد شرکت می‌توانند ذیل طرح وزارتخانه تعریف شوند.

بنابر آمار کمیسیون اروپا، متوسط مالیات شرکت‌های عظیم دیجیتال تنها ۹ درصد است، در حالی که شرکت‌های اروپایی به طور متوسط ۲۳ درصد مالیات پرداخت می‌کنند.

مالیات تازه، درآمد تمامی سال ۲۰۱۹ را دربرخواهد گرفت.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

مسئله عدم پرداخت مالیات کافی از سوی شرکت های بزرگ دنیای دیجیتال مورد انتقاد دولت فرانسه بوده است.

شرکت‌های بین المللی نظیر گوگل، آمازون، اپل و فیسبوک و همچنین شرکت های داخلی فرانسه همچون س‌دیسکونت و بلابلاکار مشمول قانون جدید قرار خواهند شد.

شرکت اپل برای فروش کامپیوترها و تلفن‌های همراه خود تعرفه جدیدی نخواهد پرداخت، اما مالیات بر درآمد حاصل از اپلیکیشن‌های آنلاین فروش رفته در «اپ‌استور» اعمال خواهد شد.

فرانسه پیشتر طرح وضع مالیات ویژه بر شرکت‌های بزرگ دیجیتال را در اتحادیه اروپا مطرح کرده بود اما نتوانسته بود موافقت کشورهای عضو را برای اتخاذ سیاست واحد در این خصوص جلب کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرار مالیاتی در فرانسه؛ دولت شبکه‌های اجتماعی شهروندان را رصد می‌کند

حکم دیوان دادگستری اروپا علیه مخالفان «ایربی‌اندبی»

شهرهای بدهکار چین لنگ پول نقد؛ چطور دولت‌های محلی با وضع جریمه‌های سنگین کسب درآمد می‌کنند؟