Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آزار و اذیت کشمیری‌ها در سراسر هند در پی حملۀ مرگبار کشمیر

آزار و اذیت کشمیری‌ها در سراسر هند در پی حملۀ مرگبار کشمیر
Copyright REUTERS/Anushree Fadnavis
Copyright REUTERS/Anushree Fadnavis
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این حمله توسط مردی ۲۰ ساله اهل کشمیر انجام شد و در پی آن موجی از خشم نسبت به کشمیری‌ها، سراسر هند را در بر گرفت و دولت را مجبور کرد تا سطح هشدارها را افزایش دهد.

آگهی

حملۀ انتحاری روز پنج‌شنبه به کاروان خودروهای پلیس در نزدیکی شهر سرینگر مرکز کشمیر هند، بار دیگر تنش‌ها را میان هند و پاکستان افزایش داد و بر سراسر هند نیز جوی امنیتی حاکم کرد.

گروه اسلامگرای جیش‌المحمد، مستقر در پاکستان مسئولیت این حمله را که منجر به کشته شدن ۴۴ نیروی پلیس شد، بر عهده گرفته است. 

این حمله توسط مردی ۲۰ ساله اهل کشمیر انجام شد و در پی آن موجی از خشم نسبت به کشمیری‌ها، سراسر هند را در بر گرفت و دولت هند را مجبور کرد تا سطح هشدارها را افزایش دهد.

اجساد کشته شدگان این حمله طی دو روز شنبه و یکشنبه به خانواده‌هایشان در سراسر هند تحویل داده شد و همزمان با تحویل اجساد، شمار قابل توجهی از هندوها در حالی که پرچم این کشور را در دست داشتند به خیابان‌ها آمده و خواستار گرفتن انتقام شدند.

شماری از کشمیری‌هایی که بیرون از کشمیر در دیگر ایالتهای هند زندگی می‌کنند، از سوی ساکنان مناطق مختلف مورد بدرفتاری قرار گرفته و تهدید به اخراج شده‌اند. 

این افراد همچنین رهبران سیاسی کشمیر از وزارت کشور هند خواسته‌اند که امنیت کشمیری‌ها و خانواده‌هایشان را تضمین کنند.

دانشجویان کشمیری در حال تحصیل در دیگر مناطق هند نیز دچار مشکل شده‌اند و برخی از هندوها از آنها خواسته‌اند که محل تحصیلشان را ترک کنند.

این حمله بدترین حمله‌ای است که در دهه‌های اخیر در منطقۀ کشمیر هند روی داده؛ پاکستان هرگونه دخالت در این حمله را رد کرده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بهای گاز در پاکستان ۲۰۰ درصد افزایش یافت

پاکستان: اگر هند بخواهد تلافی کند، مذاکرات صلح آمریکا و طالبان لطمه خواهد دید

اعتراض فعالان هندو به نامگذاری «اکبر» و «سیتا» باعث اخراج یک مقام باغ وحش شد