Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یک مقام قضایی: استادان و دانشجویان خواهان فیلترینگ اینستاگرام شده‌اند

منبع: رویترز
منبع: رویترز
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور خبر داده که « بسیاری از علما، استادان دانشگاه و دانشجویان خواهان فیلترینگ اینستاگرام هستند.» این نخستین بار نیست که زمزمه‌های فیلترینگ اینستاگرام به گوش می‌رسد.

فیلترینگ در یک قدمی اینستاگرام

آگهی

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور به ایسنا خبر داده که « بسیاری از علما، استادان دانشگاه و دانشجویان خواهان فیلترینگ اینستاگرام هستند.» این نخستین بار نیست که زمزمه‌های فیلترینگ اینستاگرام به گوش می‌رسد.

جواد جاویدنیا البته در بخشی از سخنانش گفته که برخی ما را به خاطر عدم برخورد با اینستاگرام بی‌غیرت می‌نامند. او در موضوع برخورد با اینستاگرام تصریح کرده « قوه قضائیه در این خصوص تذکرات لازم را داده است.» سخنان اخیر جاویدنیا بیش از هر زمان دیگری نشان می‌دهد که پدیده فیلترینگ در چند قدمی اینستاگرام قرار گرفته است. فلیترینگ اینستاگرام در شرایطی به طور جدی از سوی برخی مقام‌ها در ایران دنبال می‌شود که به نظر می‌رسد فیلترینگ تلگرام در ایران موفق نبود. آمارها نشان از آن دارد که فلیترینگ تلگرام، تعداد کاربران این شبکه اجتماعی در ایران را کاهش نداده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اینستاگرام باید چند سال پیش فیلتر می‌شد

جاویدنیا، سرپرست جدید معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور در پاسخ به اینکه آیا قرار است این شبکه اجتماعی فیلتر شود؟ گفت: « اینستاگرام باید چند سال پیش فیلتر می‌شد. متأسفانه میزان جرایمی را که در بستر جرم خیز اینستاگرام به‌وجود آمده و هر روز رو به رشد است را می‌توان به‌عنوان یک فاجعه نام برد و خانواده‌های زیادی درگیر آسیب‌های آن شده و از این مسئله گلایه‌مند هستند.»

به ما بی‌غیرت می‌گویند

او افزود: «برخی تمام مسئولان فضای مجازی کشور به خاطر عدم جلوگیری و برخورد با این پدیده مسئول دانسته و بی‌غیرت خطاب می‌کنند و حق هم دارند.»

جاویدنیا درباره مشاهدات خود نیز گفت: « به عنوان مسئول نظام اسلامی بر صندلی خود تکیه داده‌ام و می‌بینم که چه فجایعی در این شبکه در حال وقوع است و اقدامی که می‌توانم انجام دهم را انجام ندهم و به جای وظایف شرعی و قانونی ملاحظات سیاسی را بهانه کنم آیا خداوند متعال و شهدا از من خواهند پذیرفت؟ اگر واقعا چنین است باید مسئولیتم را رها کنم و در خانه بنیشینم تا حداقل پاسخی داشته باشم که مسئول نبودم.»

اینستاگرام قتلگاه جوانان شده

به گفته او «مقامات نظام بارها و بارها وضعیت نامطلوب این فضا و اینکه این فضا به قتلگاه جوانان تبدیل شده را گوشزد کرده‌اند. آیا من با ادعای ولایتمداری و سرباز ولایت بودن رواست که بی‌تفاوت باشم و بهانه‌های مختلف بیاورم؟ قوه قضائیه در این خصوص تذکرات لازم را داده و بنا دارد محکم و استوار پیگیر اجرای قانون در همه زمینه‌ها باشد.»

جواد جاویدنیا مدیر جوانی است که به تازگی از مشهد کوچ کرده و سرپرست جدید معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور در تهران شده است.

بیشتر بخوانید :

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت خبرگزاری فارس به تلگرام؛ آیا تلگرام رفع فیلتر می‌شود؟

وکلای توماج صالحی از نقض حکم اعدام او در دیوان عالی کشور خبر دادند

پایان پدیده «ابراهیم رئیسی»؛رئیس جمهوری که سودای رهبری داشت