بازگشت خبرگزاری فارس به تلگرام؛ آیا تلگرام رفع فیلتر می‌شود؟

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
بازگشت خبرگزاری فارس به تلگرام؛ آیا تلگرام رفع فیلتر می‌شود؟

کانال تلگرام خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران ایران مجددا فعال شده است.

به دنبال تصمیم دستگاه قضایی ایران برای فیلتر کردن پیام‌رسان تلگرام و تشویق شهروندان به استفاده از سامانه‌های پیام‌رسان داخلی، خبرگزاری فارس روز جمعه ۳۱ فروردین در پیامی از بسته شدن کانال تلگرامی خود خبر داده بود. این خبرگزاری در یک پست تلگرامی نوشته بود که بنا بر «بخشنامه دولت» دیگر مطلبی در این پیام‌رسان منتشر نمی‌کند.

مدیر عامل فارس روز شنبه ۱۹ آبان در توضیح از سرگیری فعالیت تلگرامی این خبرگزاری و نیز آغاز به کار فعالیت آن در دو شبکه طلاگرام و هاتگرام نوشته است: «وزارت ارتباطات و قوه قضائیه، دو پیام‌رسان طلاگرام وهاتگرام را قانونی می‌دانند و فیلتر نکرده‌اند، بنابراین برای فعالیت در این پیام رسان‌ها، منعی برای خبرگزاری فارس نیست. مهلت اعلام شده به نسخه‌های داخلی تلگرام پایان یافته و با توجه به ادامه فعالیت عادی و بدون اعمال فیلترینگ این پیام رسان‌ها، ظاهرا مشکل مجوز آنها توسط وزارت ارتباطات بر طرف شده است و بنابراین ما هم منعی برای ادامه فعالیت در آنها نمی‌بینیم.»

مدیر عامل فارس با این حال نسبت به «سوء استفاده استکبار جهانی» از شبکه‌های پیام‌رسان خارجی هشدار داده است.

از سرگیری فعالیت فارس در تلگرام با توضیحاتی که مطرح شده، می‌تواند نشانه‌ای از تصمیم تازه مقامات ایران برای رفع فیلتر از این شبکه پیام‌رسان محبوب در میان ایرانیان باشد. باید منتظر ماند و دید چه نهادها و ارگانهایی از این تصمیم خبرگزاری فارس پیروی می کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید