کودکان زنان داعشی فرانسوی از سوریه به کشورشان بازمی‌گردند

 کودکان زنان داعشی فرانسوی از سوریه به کشورشان بازمی‌گردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حدود ۶۰ زن فرانسوی از جمله ۴۰ مادر و حدود ۱۵۰ کودک آنها اکنون در سوریه در دست نیروهای کرد هستند و اکثریت این کودکان زیر ۶ سال سن دارند.

مقام‌های فرانسوی در حال برنامه‌ریزی برای بازگرداندن کودکان جهادگرایان فرانسویی هستند که برای پیوستن به داعش به سوریه رفته‌اند و اکنون در دست نیروهای کرد سوری نگهداری می‌شوند.

آگهی

یک مقام رسمی به رویترز گفته است که مقامات فرانسوی در حال بررسی امکان بازگرداندن کودکان این خانواده‌ها هستند. پاریس می‌گوید این برنامه تنها شامل کودکان این خانواده‌ها می‌شود و مادران آنها همچنان برای محاکمه در دست نیروهای کرد باقی خواهند ماند.

حدود ۶۰ زن فرانسوی از جمله ۴۰ مادر و حدود ۱۵۰ کودک آنها اکنون در سوریه در دست نیروهای کرد هستند و اکثریت این کودکان زیر ۶ سال سن دارند.

مقام‌های فرانسوی گفته‌اند که بازگرداندن این کودکان از جمله کودکانی که در سوریه متولد شده‌اند، یک به یک مورد بررسی قرار می‌گیرد. با این حال بازگرداندن این کودکان تنها به شرطی صورت خواهد گرفت که مادران آنها برای جدایی از کودکانشان رضایت داشته باشند.

مسئولان فرانسوی نگرانند که اگر این کودکان در سوریه بمانند، احتمال تبدیل شدن آنها به جهادگرایان اسلامگرا افزایش یابد.

بیشتر بخوانید:

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده احتمالا نخستین گروه از این کودکان در پایان سال جاری به فرانسه بازگردانده می‌شوند با این حال پیچیدگی شرایط ممکن است باعث عقب افتادن این برنامه‌ریزی شود.

مقام‌های فرانسوی در سال ۲۰۱۷ سه کودک یک زن فرانسوی را به فرانسه بازگرداندند. این زن در دادگاهی در عراق و به دلیل عضویت در داعش به حبس ابد محکوم شده است. با این حال وی کوچک‌ترین فرزندش را در زندان نزد خود نگه داشته است.

فرانسه مانند سایر کشورهای اروپایی در حال دسته و پنجه نرم کردن با ماجرای جهادگرایان فرانسوی و خانواده‌هایشان است که اکنون در عراق و سوریه در دست نیروهای محلی یا دولتی هستند.

این موضوع از آن نظر برای فرانسه موضوع حساسی است که در سه سال گذشته هدف حملات اسلامگرایان مرتبط با داعش قرار گرفته، حملاتی که در جریان آنها صدها نفر کشته شده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

داعش ۷۰ نیروی تحت حمایت آمریکا را در سوریه کشت

شکایت بیوه های جهادگرایان فرانسوی عضو داعش در سوریه از دولت فرانسه

حمله به کودکان در فرانسه؛ قانون در صورت بی‌ثباتی روانی ضارب چه تصمیمی خواهد گرفت؟