شکایت بیوه های جهادگرایان فرانسوی عضو داعش در سوریه از دولت فرانسه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شکایت بیوه های جهادگرایان فرانسوی عضو داعش در سوریه از دولت فرانسه

بیوه‌های جهادگرایان اسلامی فرانسوی و کودکانشان که در سوریه در بازداشت به سر می برند، با گرفتن وکیل از مقامات فرانسوی شکایت کردند.

وکیل این خانواده ها روز چهارشنبه به رسانه ها گفته است که شکایت آنها از مقامات فرانسوی با این موضوع مرتبط است که دولت فرانسه اجازه بازگشت آنها به خاک فرانسه را نمی دهد.

مشکل اصلی که در هفته های اخیر باعث بحث های زیادی شده این است که با حدود ۴۰ جهادگرای فرانسوی که شامل زنان و مردان و حدود ۲۰ کودک است و اکنون زندانی کردهای سوریه هستند، چه باید کرد؟

دولت فرانسه چهارم ماه ژانویه به زندانیانی که در منطقه تحت کنترل کردهای سوریه دستگیر شده اند گفته است که آنها باید همان جا بمانند تا زمانی که دادگاهی عادلانه به جرایم آنها رسیدگی کند. اما وکیل این جهادگرایان سابق می گوید که دولت فرانسه وظیفه دارد این افراد را که شهروندان فرانسه هستند به کشور بازگرداند.

وکلای آنها گفته اند که زنان جهادگرای سابق باید به فرانسه بازگردانده شوند و در فرانسه محاکمه شوند اما رها کردن آنها در سوریه باعث آسیب بیشتر این مادران و کودکانشان می شود.

وکلای این افراد گفته اند که کردهای سوریه از نظر قانونی دولت به حساب نمی آیند و نگهداری این افراد در زندانهای آنها مصداق زندانی کردن غیرمجاز است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید