Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شکایت بیوه های جهادگرایان فرانسوی عضو داعش در سوریه از دولت فرانسه

شکایت بیوه های جهادگرایان فرانسوی عضو داعش در سوریه از دولت فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وکیل این خانواده ها به رسانه ها گفته است که آنها از مقامات فرانسوی شکایت کرده اند چرا که دولت فرانسه اجازه بازگشت آنها به خاک فرانسه را نمی دهد.

آگهی

بیوه‌های جهادگرایان اسلامی فرانسوی و کودکانشان که در سوریه در بازداشت به سر می برند، با گرفتن وکیل از مقامات فرانسوی شکایت کردند.

وکیل این خانواده ها روز چهارشنبه به رسانه ها گفته است که شکایت آنها از مقامات فرانسوی با این موضوع مرتبط است که دولت فرانسه اجازه بازگشت آنها به خاک فرانسه را نمی دهد.

مشکل اصلی که در هفته های اخیر باعث بحث های زیادی شده این است که با حدود ۴۰ جهادگرای فرانسوی که شامل زنان و مردان و حدود ۲۰ کودک است و اکنون زندانی کردهای سوریه هستند، چه باید کرد؟

دولت فرانسه چهارم ماه ژانویه به زندانیانی که در منطقه تحت کنترل کردهای سوریه دستگیر شده اند گفته است که آنها باید همان جا بمانند تا زمانی که دادگاهی عادلانه به جرایم آنها رسیدگی کند. اما وکیل این جهادگرایان سابق می گوید که دولت فرانسه وظیفه دارد این افراد را که شهروندان فرانسه هستند به کشور بازگرداند.

وکلای آنها گفته اند که زنان جهادگرای سابق باید به فرانسه بازگردانده شوند و در فرانسه محاکمه شوند اما رها کردن آنها در سوریه باعث آسیب بیشتر این مادران و کودکانشان می شود.

وکلای این افراد گفته اند که کردهای سوریه از نظر قانونی دولت به حساب نمی آیند و نگهداری این افراد در زندانهای آنها مصداق زندانی کردن غیرمجاز است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کودکان زنان داعشی فرانسوی از سوریه به کشورشان بازمی‌گردند

دنیس داگ، خواننده رپ جهادگرا در سوریه کشته شد

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است