Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دنیس داگ، خواننده رپ جهادگرا در سوریه کشته شد

دنیس داگ، خواننده رپ جهادگرا در سوریه کشته شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سایت وفا، نزدیک به گروه داعش، خبر کشته شدن دنیس گاسپرت را در بمباران روز چهارشنبه در شهر غرانيج سوریه اعلام کرد.

آگهی

دنیس گاسپرت، خواننده رپ آلمانی که به گروه داعش پیوسته بود احتمالا در حمله هوایی در سوریه کشته شده است. خبر  کشته ‌شدن وی را سازمان آمریکایی نظارت بر فعالیت جهادگرایان موسوم به «سایت» منتشر کرده است.

دنیس گاسپرت که با نام اختصاری «دسو داگ» در موسیقی شناخته می شد، یکی از شناخته شده ترین چهره‌های جهادی غیر بومی داعش بشمار می آمد. او در ویدئوهای متعدد داعش حاضر شده بود. به گفته سازمان «سایت»، دنیس گاسپرت در یکی از ویدئوهای منتشر شده نیروهای دولت اسلامی سر بریده‌ای را در دست گرفته بود.

پیش از این، چندین بار مرگ این جهادگرای آلمانی گزارش شده بود. آخرین بار در سال ۲۰۱۵ مرگ او اعلام شده بود. هر چند پنتاگون بعدتر از زنده ماندن او خبر داده بود.

این‌بار سایت وفا، نزدیک به گروه داعش، خبر کشته شدن دنیس گاسپرت را در بمباران روز چهارشنبه در شهر غرانيج سوریه اعلام کرد. سازمان آمریکایی نظارت بر فعالیت جهادگران با ترجمه این اطلاعیه توانسته به خبر کشته شدن دنیس گاسپارت پی ببرد. گروه داعش نیز در کانال تلگرام خود تصاویری از یک جسد را منتشر کرده است. گروه داعش عکس‌های منتشر شده را متعلق به این خواننده آلمانی تبار خوانده است.

بیشتر بخوانید:

مطرح شدن دوباره موضوع حضور جهادگران فرانسوی در سوریه

پدر دنیس گاسپارت غنایی تبار و مادرش آلمانی بودند. او کودکی و نوجوانی خود را در شهر برلین گذراند. وی به جرم تبهکاری، قاچاق مواد مخدر و خشونت چندین بار دستگیر شده بود. وی در سال ۲۰۰۶ با انتشار نخستین آلبوم خود با نام «عقاب سیاه» به عنوان خواننده رپ شناخته شد. از سال ۲۰۱۱ وی آغاز به انتشار تبلیغات در اینترنت در حمایت از گروه موسوم به دولت اسلامی کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خوانندهٔ رپ آمریکایی و نامزد گرمی به قتل رسید

شکایت بیوه های جهادگرایان فرانسوی عضو داعش در سوریه از دولت فرانسه

خطر اعدام برای دختر آلمانی عضو داعش در عراق