خواهر و برادر ژاپنی طلای قهرمانی جودو را بردند

خواهر و برادر ژاپنی طلای قهرمانی جودو را بردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

این دو، نخستین خواهر و برادری بودند که توانستند در یک روز و در وزن منهای ۶۶ کیلوگرم به مدال طلا دست پیدا کنند.

آگهی

ستارگان دومین روز رقابت‌های قهرمانی جودوی جهان یوتا و هیفومی آبه از ژاپن بودند. این دو نخستین خواهر و برادری بودند که توانستند در یک روز و در وزن منهای ۶۶ کیلوگرم به مدال طلا دست پیدا کنند.

در این میان الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان نیز در دومین روز این رقابت‌ها، طی مراسمی پرشکوه به استقبال طرفداران جهانی ورزش جودو رفت.

اما بهترین نمایش امروز را دو تن از ستارگان این ورزش رزمی ارائه کردند. مبارزه جانانه یوتا آبه از ژاپن در برابر بوشارد قهرمان جهان از فرانسه در نیمه نهایی چشمگیر بود. سرسختی، استعداد و توان فریب دادن حریف سرانجام مسیر پیروزی را برای وی هموار کرد.

یوتا آبه با اجرای فن اوشی ماتا روی قهرمان جهان به مدال طلا دست یافت.

او در فینال در برابر هم تیمی خود و قهرمان جهان یعنی شیشیم لی قرار گرفت و توانست با اجرای اوشی ماتا امتیاز ایپون را از آن خود کند و برای نخستین بار قهرمان جهان شود. ماریوس ویز،‌ رئیس فدراسیون بین‌المللی جودو مدال قهرمان جوان را بر گردنش آویخت.

بیشتر بخوانید:دختر اوکراینی جوان‌ترین قهرمان جودوی تاریخ شد

اما پس از یوتا نوبت برادر وی هیفومی بود که پیروزی تاریخی خواهرش را تکرار کند. او فنون اوشی گاری و سویی ناگه را یکی پس از دیگری به زیبایی تمام اجرا کرد تا به نیمه نهایی برسد.

وی در نیمه نهایی با نبردی پر شور از سد زانتاریا از اوکراین گذشت تا سرانجام در فینال مقابل یرلان سریکزانف از اوکراین بیایستد. او حمله حریف اوکراینی را به زیبایی به ضد حمله علیه خودش تبدیل کرد تا از مقام قهرمانی‌اش دفاع کند و به همراه خواهرش طلای جهان را به گردن بیاویزد.

هیفومی آبه توانست مقام قهرمانی جهان را با اجرای این فن تکرار کند.

آزاد رحیم‌اف، وزیر ورزش و جوانان آذربایجان دومین مدال طلای این قهرمان را به وی اهدا کرد.

یوتا آبه درباره این پیروزی مشترک می‌گوید: «هدف ما این بود که در این مسابقات با هم به مدال برسیم. کسب این مدال برای من یک افتخار بزرگ است.»

و برادرش هیفومی می‌افزاید: «هدف من هم قهرمانی بود اما مهمتر از آن کسب پیروزی همراه با خواهرم بود. بسیار به او افتخار می‌کنم و به عنوان یک جودوکار برایش احترام زیادی قائلم.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخشش جودوکاران هلندی در دومین روز رقابتهای جایزه بزرگ تفلیس

جودو؛ دو مدال طلا برای گرجستان در روز پایانی گرند پری زاگرب

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید