Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جودو؛ دو مدال طلا برای گرجستان در روز پایانی گرند پری زاگرب

دو مدال طلا برای گرجستان در روز پایانی گرند پری زاگرب
دو مدال طلا برای گرجستان در روز پایانی گرند پری زاگرب
Copyright 
نگارش از Mehrdad Sadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اینال تاسیوف، جودوکار روس مجری بهترین فن روز پایانی گرند پری زاگرب بود. او در دیداررده بندی وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم مردان با اجرای زیبای فن «سوده تسوریکومی گوشی» حریف برزیلی را در کمتر از ۶ ثانیه شکست داد.

آگهی

رقابت های جودو جایزه بزرگ زاگرب روز یکشنبه با معرفی برگزیدگان اوزان سنگین به کار خود پایان داد.

بهترین جودوکار مرد

گورام توشیشویلی، جودوکار کشور گرجستان عنوان بهترین ورزشکار روز پایانی را به خود اختصاص داد.

جودوکار گرجستانی که در این تورنمنت از آمادگی بالایی برخودار بود به جز یک مسابقه، کلیه حریفان را در دور مقدماتی با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت.

توشیشویلی در مبارزه نهایی وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم با اور ساسون، حریف قدری از کشور اسرائیل روبرو شد. کیفیت این مبارزه به حدی بالا بود که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان در فینال مسابقات قهرمانی جهان نیز باید انتظارش را کشید.

قهرمان جودوی گرجستان که برای نخستین بار با حریف اسرائیلی مبارزه می کرد در نهایت با یک فن پای زیبا و کسب امتیاز ایپون پیروز از تاتامی خارج شد.

لحظه ای فوق العاده برای توشیشویلی که پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست احساسش را اینگونه بیان کرد: «البته که از کسب پیروزی در اینجا بسیار خوشحالم. برای این گرند پری و موفقت در آن تمرین های ویژه ای انجام داده بودم. با شکست کلیه حریفان همه چیز برایم به خوبی پیش رفت. کسب این نتیجه در زاگرب بسیار خوشحال کننده است. حالا باید بگویم که درباکو تنها برای مدال طلا مبارزه خواهم کرد.»

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن روز پایانی این تورنمنت نیز به آناماری ولنسِک از کشور اسلوونی تعلق گرفت.

ولنسِک که در فینال وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم، نهال شيخ روحو، جودوکاری از کشور تونس را پیش رو داشت در نهایت موفق شد با اجرای فنی زیبا امتیاز پیروزی بخش ایپون را از حریف خود دریافت کند.

کسب این پیروزی اعتماد به نفس آناماری ولنسِک را برای رقابت های قهرمانی جهان دو چندان خواهد کرد.

او در خصوص کسب موفقیت در زاگرب اینگونه توضیح داد: «احساس بسیارخوبی است، زیرا در جایی این موفقیت را کسب کردم که به کشور ما بسیار نزدیک است. به همین دلیل پیروزی را مثل خانه در میان خانواده و دوستانم جشن گرفتم. اتفاق بسیارخوبی برایم بود و فکر می کنم برای مسابقات قهرمانی جهان در مسیر درستی قرار گرفته ام.»

طلای منهای ۱۰۰ کیلوگرم مردان به روسیه رسید

در فینال وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم مردان، نیاز ایلیاسوف روس با غلبه بر کیل رایز، حریفی از کشورکانادا به عنوان نخست دست یافت و مدال طلای خود را از دستان داوور بوزینوویچ، وزیر کشور کرواسی دریافت کرد.

فرانسه هم از طلای سنگین وزن بی نصیب نماند

مدال طلای وزن منهای ۷۸ کیلوگرم زنان نیز به ورزشکاری از کشور فرانسه رسید. مادلین مالونگا در فینال این وزن کلارا آپوتکار، جودوکاری از کشور اسلوونی را با امتیاز وازاری شکست داد و بر سکوی نخست ایستاد.

دومین طلای سنگین وزن برای گرجستان

در فینال وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان، آوتاندیلی چریکیشویلی از کشورگرجستان، اشلی گونزالس، حریف کوبایی را با امتیاز وازاری شکست داد تا برای نخستین بار در این وزن صاحب گردن آویز طلای مسابقات تور جهانی جودو شود.

چریکیشویلی پیشتر عنوان قهرمانی جهان در دسته منهای ۸۱ کیلوگرم را به کارنامه خود افزوده بود.

قهرمان گرجستانی این پیروزی را در حضور همسر و فرزندش جشن گرفت.

بهترین فن

اینال تاسیوف، جودوکار روس مجری بهترین فن روز پایانی گرند پری زاگرب بود. او در دیداررده بندی وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم مردان با اجرای زیبای فن «سوده تسوریکومی گوشی» حریف برزیلی را در کمتر از ۶ ثانیه شکست داد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خواهر و برادر ژاپنی طلای قهرمانی جودو را بردند

جودو؛ دومین طلا برای مجارستان در روز پایانی گرند پری بوداپست

جودو؛ ورزشکاران آسیایی هر پنج مدال اوزان سنگین را در چین درو کردند